Jak informuje portal "O2", seniorka mieszkająca w Krakowie, ogrzewała swój dom paląc drewnem w kominku. Dwukrotnie została za to ukarana mandatem karnym. W obu przypadkach odmówiła przyjęcia mandatu. Władzom miasta zaproponowała, żeby podpięto jej dom do sieci miejskiej lub przeniesienie jej nieruchomości do pobliskiej wsi, gdzie zakaz palenia nie obowiązuje.

Emerytka odmówiła przyjęcia mandatów

Seniorka mieszkająca na co dzień w Bilanach, nie przyjęła mandatów karnych, które wystawiła jej straż miejska. Pierwszy z nich został wystawiony za brak kosza na śmieci, drugi za palenie w kominku drewnem, co na obszarze, na którym mieszka emrytka, jest niedozowlone. Kobieta nie przyjęła nakładanych na nią kar.

"Robiłam, bo nie mam jak w inny sposób ogrzać domu" - powiedziała kobieta w rozmowie z dziennikarzami "Gazety krakowskiej". Zapewniła, że pali drewnem wysokiej jakości, co mają potwierdzać rachunki za opał.

Seniorka wskazuje, że starała się o dotację na wymianę pieca kaflowego na gazowy, tyle, że jej dom nie posiada przyłącza do sieci gazowniczej. Kobieta dodała, że przyznano jej 36. tys. zł dotacji na docieplenie strychu, ale wypłatę pieniędzy uzależniono od tego, czy kobieta wymieni źródło ogrzewania.

Palenie w piecu/YouTube @piotr frai
Palenie w piecu/YouTube @piotr frai
Palenie w piecu/YouTube @piotr frai

Kobieta poszła do urzędu miasta

Kobieta wskazuje, że była w urzędzie miasta, gdzie proponowała różne wyjścia z sytuacji. Pierwsze zakładało możliwość palenia drewnem, drugą przeniesienie jej domu do Kryspinowa, gdzie takie palenie nie jest zakazane. Nie zgodzono się na to.

Trzecia propozycja zakładała, że dom kobiety zostanie podłączone do miejskiej sieci ogrzewania. Okazało się jednak, że i to nie wchodzi w rachubę, bo na ulicy, na której mieszka, nie ma takiej sieci.

Sprawa kobiety trafiła do sądu, gdzie ma zostać ostatecznie rozstrzygnięta. Reprezentująca emerytkę adwokatka przekazała, że będzie powoływała się na stan wyższej konieczności i liczy, że sąd się do tego przychyli.

Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD
Sędzia/YouTube @Łódzkie Wiadomości Dnia ŁWD

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Zaskakujące doniesienia na temat Kamili Boś i Stanisława Pytlarza. Czy uczestników programu "Rolnik szuka żony" łączy coś więcej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tak mieszka Zenek Martyniuk. Wnętrza ociekają luksusem

O tym się mówi: Anna Lewandowska dołącza do "Dzień dobry TVN". W jakiej roli zobaczymy żonę Roberta Lewandowskiego