Jak opisuje portal "Super Express", wierni jednego z poznańskich kościołów nie dowierzali własnym uszom, kiedy usłyszeli ogłoszenia dotyczące tegorocznej wizyty kolędowej. Wielu do tej pory nie może w to uwierzyć.

Zaskakująca decyzja duchownego

Ksiądz Trojan Marchwiak jest proboszczem poznańskiej parafi św. Wojciecha. W ostatnią niedzielę (11 grudnia) wierni mieli okazję usłyszeć ogłoszenia dotyczące zbliżającej się wizyty duszpasterskiej określanej popularnie kolędą. Duchowny ogłosił, że uda się do tych domów, które zgłoszą chęć odbycia takiego spotkania.

Jednak to nie te słowa wprawiły wiernych w największe poruszenie. Ksiądz Marchwiak poprosił swoich parafian, żeby ci "przy okazji spotkań kolędowych nie składali żadnych ofiar pieniężnych". Jego gest poruszył nie tylko parafian duchownego, ale także wiele osób w całej Polsce.

Powód takiej decyzji

"Gazeta Wyborcza" postanowiła skontaktować się z duchownym i dopytać go o powody takiej właśnie decyzji. Ksiądz Marchwiak przyznał, że zdecydował się na ten krok, bo jak sam przyznał wymienianie obrazków kolędowych na koperty, kłóciło się z ideą odwiedzin kolędowych i było dla niego niezwykle krępujące.

"Ma to być okazja do budowania relacji, a nie wizytacja" - powiedział duchowny. Dodał, że wcześniej jako wikariusz nie miał wpływu na taką decyzję, ale kiedy został proboszczem, zdecydował się zrezygnować z ofiar.

Kolęda/YouTube @Onet
Kolęda/YouTube @Onet
Kolęda/YouTube @Onet

"Już w ubiegłym roku prosiłem parafian, by nie dawali datków. Odbiór był bardzo pozytywny, a i ja się z tym dużo lepiej czułem" - dodał duchowny.

Co sądzicie o takiej decyzji poznańskiego duchownego? Myślicie, że za księdzem Trojanem pójdą inni?

To też może cię zainteresować: Nikt nie dawał szans związkowi Bożeny i Mariusza Walterów. Byli małżeństwem przez 56 lat

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:Z życia wzięte. Stałam się matką w wieku 38 lat. Teraz tego żałuję. Mój mąż ma teraz 50 lat i nic mu się nie chce

O tym się mówi: Niezwykła przepowiednia dotycząca 2023 roku. Właśnie w tych dniach należy uważnie patrzeć w niebo. Wszystko zaczęło się w dniu świętej Łucji