Jak przypomina portal "Super Express", choć formalnie kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, liderzy poszczególnych partii już od dłuższego czasu kontynuują objazd po Polsce. Wśród nich jest również Jarosław Kaczyński, który w minionych dniach pojawił się m.in. w Nowej Soli (w województwie lubuskim). Jednym z tematów, jakie poruszył prezes Prawa i Sprawiedliwości, była sytuacja służby zdrowia i zarobki lekarzy.

Jarosław Kaczyński mocno o lekarzach

Problemy związane ze służbą zdrowia były jednym z tematów, jakie na spotkaniu w Nowej Soli poruszył Jarosław Kaczyński. Prezes PiS przekonywał, że za rządów jego partii, wydatki na służbę zdrowia wzrosły niemal dwukrotnie. W dalszej części wypowiedzi, odniósł się do kwestii zarobków lekarzy.

Jego zdaniem jest wielu lekarzy, którzy zarabiają przeciętnie, ale są też przedstawiciele tego zawodu, którzy "zarabiają bardzo, bardzo dużo". Dodał, że nie miałby pretensji o duże zarobki części środowiska lekarskiego, gdyby służba zdrowia działała w sposób satysfakcjonujący dla pacjentów. Zdaniem Kaczyńskiego, tak się jednak nie dzieje.

Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info
Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info
Jarosław Kaczyński / YouTube: TVP Info

Pogoń za pieniędzmi

Kaczyński podkreślił, że wciąż docierają do niego informacje o "skandalicznych przypadkach", które dowodzą tego, że służba zdrowia nie funkcjonuje we właściwy sposób. Wśród mankamentów obecnego systemu opieki zdrowotnej prezes PiS wymienił m.in. SOR-y, gdzie na pomoc trzeba czekać godzinami.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, jednym z powodów, dla którego służba zdrowia w naszym kraju nie funkcjonuje we właściwy sposób, jest to, że lekarze rzucają się w "pogoń za pieniądzem". Prezes PiS przekonuje, że chęć zysku jest w tym środowisku "przesadna i trzeba będzie coś z tym zrobić".

Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24
Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24
Jarosław Kaczyński/YouTube @Polskie Radio 24

Co sądzicie o zapowiedziach Jarosława Kaczyńskiego?

To też może cię zainteresować: Tomasz Lis zamieścił w sieci poruszające nagranie. Mówi w nim o czekającym go zabiegu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Doda upokorzona w jednym z hoteli. Nie przebiera w słowach opisując sytuację. O co chodzi

O tym się mówi: Program "Ślub od pierwszego wejrzenia" pod lawiną krytyki. Matka jednego z uczestników ostro skomentowała pomysł