Jak podaje portal "Rybnik Nasze Miasto", w kościele w wsi Przygędza (powiat rybnicki, województwo śląskie) ksiądz poruszył temat zbliżającej się kolędy. Wytyczne przedstawione przez duchownego zostały nagrane, a wideo obiegło sieć. Okazuje się, że przyjęcie księdza po kolędzie wiąże się z koniecznością przyjazdu po duchownego i jego odwiezienia. Do tego posiłki dostosowane do jego diety.

Nagranie z duchownym obiegło sieć

Na nagraniu, które obiegło sieć, słyszymy, jak duchowny prosi parafian, by ci przyjechali po niego i ministrantów na 10 minut przed rozpoczęciem kolędy. Zaznaczył również, że dobrze byłoby, gdyby po skończonych wizytach, został odwieziony na plabanię. Warto zaznaczyć, że duchowny podkreślił, że jeśli odwiedzany dom jest blisko lub gdy ktoś nie może przyjechać, nie musi.

Ksiądz dodał, że z przyjemnością zje coś w czasie wizyty, choć dodał, że oczywiście nie w każdym domu, jaki odwiedzi. Duchowny wskazał, że posiłek zje "mniej więcej w połowie i na końcu". Od razu zaznaczył, że jest na specjalnej diecie, która oznacza, że nie może jeść wszystkiego, ale tylko wybrane rzeczy.

Wyjściem z tej sytuacji ma być przygotowanie tzw. zimnej płyty, z której ksiądz mógłby wybrać sobie te potrawy, które może jeść, unikając tych, których nie może spożywać. Ksiądz zaznaczył również, że jedynym, co pije, jest czarna herbata bez dodatków i niezbyt mocna.

Pod nagraniem lawina komentarzy

Pod nagraniem instrukcji księdza pojawiła się masa komentarzy. Internauci byli mocno podzieleni tym, co zobaczyli na filmiku. Dla wielu było to oburzające, co wyrażali w bardzo mocnych słowach.

Nie brakowało jednak głosów, że w zachowaniu księdza nie ma niczego złego, a jego słowa dowodzą tylko tego, że jest "normalnym gościem". Jedna z komentujących nagranie osób podkreśliła, że kolęda jest dobrowolna i duchowny nigdzie na siłę się nie wpycha.

Kolęda/YouTube @tvimprium
Kolęda/YouTube @tvimprium
Kolęda/YouTube @tvimprium

Komentujący dodał także, że wiele osób przygotowuje uczty na kolędę, jak na wesele, żeby tylko "pokazać się" przed księdzem.

A wy, co sądzicie o nagraniu?

To też może cię zainteresować: Jerzy Połomski pozostawił po sobie spory majątek. Do kogo trafi spadek

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zapowiedź stacji TVN wywołała w sieci burzę. Wszystko przez Małgorzatę Rozenek-Majdan. O co chodzi

O tym się mówi: Trwa sądowa batalia o majątek po Krzysztofie Krawczyku. Ewa Krawczyk nie pojawiła się na rozprawie. Z jakiego powodu