Pierwszy śnieg w Przemyślu zapowiada chłodniejszy dzień, któremu w różnych częściach kraju mogą akompaniować marznące opady deszczu i śniegu.

Zapowiadanie nadejście zimy widziane za oknami wielu mieszkańców Polski

Zima trwać ma nawet dłużej niż do końca przyszłego tygodnia. Na terenie Podkarpacia od rana trwają opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Na ulicach i chodnikach jest ślisko, a funkcjonariusze policji apelują do kierowców o zachowanie ostrożności.

Po ciepłym listopadzie nareszcie nadeszła zima. Temperatura jest niska w czwartek i pierwszy śnieg. W piątek było -10 stopni i 15 centymetrów śniegu. Zima potrwa co najmniej do końca przyszłego tygodnia. W nocy z czwartku na piątek tylko zachodnia część stanu odnotuje ujemne liczby dla większości kraju.

Tereny Lubuskie, Zachodniopomorskie zachowują jeszcze temperatury dodatnie, ale tylko o 1 stopień. - Najzimniej na Suwalszczyźnie - 6 stopni, przygruntowo - 10 kresek poniżej zera w centrum, 1 kreska plus na morzu.

Do Polski dopływa mroźne arktyczne powietrze, a razem z nim śnieżna pogoda, jak tłumaczy rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przepowiednie Baby Wangi nie napawają optymizmem. Jasnowidzka zdradziła, co czeka nasz kraj w nadchodzącym czasie

O tym się mówi: Proboszcz jednej z parafii w Polsce znalazł się w centrum skandalu obyczajowego. Czy duchowny rozbił małżeństwo