Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", za nami wyjątkowo ciepły październik i początek listopada. Niestety ostatni weekend przyniósł nam większe zachmurzenie, opady deszczu i nieco niższą temperaturę. Meteorolodzy wskazują, kiedy w naszym kraju możemy spodziewać się opadów śniegu.

Pogoda w Polsce

Aurę w naszym kraju, kształtują obecnie dwa układy baryczne. Pierwszy z nich, to niże, które związane są z cyklonem Martin. To właśnie on odpowiadał za kiepską aurę, pod znakiem której upłynął nam ostatni weekend. Za poprawę pogody odpowiada teraz wyż, który zostanie zastąpiony już niebawem "zgniłym wyżem".

To właśnie ów "zgniły wyż" będzie kształtował pogodę w najbliższym czasie, a jego odejście sprawi, że na termometrach zobaczymy ujemne wartości temperatur. Meteorolodzy IMGW wskazują, że temperatura będzie spadać od poniedziałku 7 listopada.

Temperatura lokalnie może wzrosnąć do 15 stopni Celsjusza, choć będzie to dotyczyły tylko zachodniej i południowo-zachodniej części kraju. Synoptycy zapowiadają, że po 15 listopada msimy spodziewać się kilku naprawdę mroźnych nocy.

"Zgniły wyż" zacznie psuć pogodę w naszym kraju ju od środy 9 listopada. Zacznie on wkraczać do Polski od północnej części kraju. Z upływem czasu, jego obecność zaznaczy się w pozostałych obszarach kraju. Należy spodziewać się spadku temperatur i opadów deszczu. Temperatury spadną poniżej 10 stopni Celsjusza.

Na horyzoncie przymrozki i śnieg

Synoptycy IMGW zapowiadają, że trzeci tydzień listopada przyniesie nocne przymrozki. I choć w dzień temperatura powinna być na plusie, nie należy się spodziewać temperatur sięgajacych ledwie kilku stopni. Na południu i wschodzie termometry nocami pokażą nawet -7 stopni Celsjusza.

Meteorolodzy przewidują pierwsze w tym sezonie opady śniegu, które mogą wystąpić już 19 listopada na wschodzie i południowym wschodzie kraju.

Myślicie, że zapowiedzi te się sprawdzą?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Moja żona jest ogromna. Wzrost 190, waga ponad 100. Nie chce o siebie dbać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Joan Collins zaskoczyła fanów spektakularną metamorfozą. Jak dziś wygląda Alexis z serialu "Dynastia"

O tym się mówi: Anna Lewandowaska zradziła swój największy sekret. Padły bardzo mocne słowa. "Dość! Jestem zła"