Obecne czasy ewidentnie pokazują, jak bardzo zależni jesteśmy od decyzji kilku osób zasiadających w parlamencie. Nie jest to nowa sytuacja, gdyż od dawna już wiemy, jak działają politycy i na czym polega strategia kontroli społeczeństwa.

Środki finansowe wypłacane przez rząd w ramach przeróżnych świadczeń z różnych tytułów, cały czas okazują się być czymś, co jest elementem zmiennym, na który czekają miliony mieszkańców Polski.

Podwójne, dożywotnie świadczenie emerytalne? Kto może być takim szczęściarzem?

Niestety, Polki i Polacy nie mają zbyt dużego wpływu na to, jakie środki finansowe trafią na ich konta. Wszystko uzależnione jest od aktualnej struktury gospodarczej i stanu świadomości obywateli na temat schematu działania systemu zwanego Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Media co chwilę informują o wysokości waloryzacji, kolejnych dodatkach i świadczeniach obiecywanych przez rząd różnym grupom społecznym, a w szczególności seniorom.

Opłacane składki KRUS

Teraz "O2" informuje, że niektórzy seniorzy uprawnieni do pobierania świadczeń emerytalnych będą mogli liczyć na podwójne emerytury. Będą jednak musieli złożyć dwa wnioski.

Jak się okazuje, osoby, które opłacały KRUS, mają okazję cieszyć się podwójną emeryturą o charakterze dożywotnim. Konkretniej chodzi także o tych, którzy przyszli na świat po 31 grudnia 1948 roku i w okresie minimum 25 lat opłacali składki KRUS.

Służby mundurowe

Ta informacja dotyczy także osób, które pełniły służbę o charakterze mundurowym w okresie co najmniej 15 lat. Jak wiemy, mundurowi musieli wybrać między świadczeniem emerytalnym płaconym z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych a MSWiA. Jak się okazuje, mundurowi, którzy rozpoczęli swoją służbę po 1999 roku, po złożeniu wniosku w obydwu urzędach będą mogli liczyć na obydwa świadczenia.

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Ewelina Flinta wydała oświadczenie po sytuacji w TVN. Piosenkarka nie kryje emocji odnośnie tego, co się stało kiedy miała wystąpić na żywo

Sprawdź również ten artykuł: Małgorzata Foremniak zmaga się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi. Gwiazda musiała ukrywać dolegliwości podczas pracy nad planie „Mam Talent”