Jak przypomina portal "Super Express", Jarosław Kaczyński kontynuuje swój objazd po Polsce. Ostatnio prezes PiS spotkał się ze swoimi sympatykami w auli Politechniki Koszalińskiej. Wyborcy mogli spisywać na kartkach swoje pytania, na które odpowiadał Kaczyński. Jedno dotyczyło możliwości powstania 17. województwa. Co na to szef PiS-u?

Jarosław Kaczyński o powstaniu nowego województwa

Jedno z pytań, na jakie w Koszalinie odpowiadał Jarosław Kaczyński, dotyczyło powstania 17. województwa - środkowopomorskiego, którego stolicą miałby zostać właśnie Koszalin. Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie uchylał się od odpowiedzi.

Zapewnił, że kwestia ta, była "badana bardzo roboczo" przez jego ugrupowanie. Podkreślił, że zarówno on sam, jak i jego współpracownicy w pełni popierają wprowadzenie takiego rozwiąznia, jak utworzenie takiego województwa. Na przeszkodzie zdaniem prezesa Kaczyńskiego ma stać sprzeciw "tej części bardziej na wschód, tej wokół Słupska".

Jarosław Kaczyński w Koszalinie/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński w Koszalinie/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński w Koszalinie/YouTube @Janusz Jaskółka

Jego zdaniem, jest to pewien problem. Podobnie jak stworzenie efektywnej struktury administracyjnej w naszym kraju. Jarosław Kaczyński zaznaczył jednak, że jest to sprawa, którą należy się zająć w kolejnych kadencjach. Prezes zapewnił także, że jego ugrupowanie nie zapomni o mieszkańcach środkowego Pomorza i Koszalina.

Akcje protestacyjne

Wszędzie tam, gdzie pojawia się Jarosław Kaczyński, nie brakuje osób, które głośno wyrażają swoje niezadowolenie. Prezes PiS nie ma o protestujących specjalnie dobrego zdania. Stwierdził, że nie wie, czy te osoby "cokolwiek rozumieją", a ich akcje "nie służą demokracji".

Kaczyński poszedł nawet o krok dalej i stwierdził, że jedyne czemu służą pikiety niezadowolonych Polaków, to interesom rosyjskiego przywódcy.

Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com
Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com
Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com

Co sądzicie o pomyśle stworzenia nowego podziału województw?

To też może cię zainteresować: Kobieta miała coraz większe problemy ze zdrowiem. To, co okazało się przyczyną jej dolegliwości, zaskoczyło wszystkich

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gwiazda zespołu 2 plus 1 przerwała milczenie. Elżbieta Dmoch zwróciła się bezpośrednio do swoich fanów

O tym się mówi: Niepokojące informacje dla konsumentów. Drób który nie nadaje się do spożycia trafił do sprzedaży. Sprawę bada policja