Jak podaje portal "Super Express", w piątek 30 września, w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbyło się spotkanie kierownictwa partii z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Na Nowogrodzkiej pojawił się także premier Mateusz Morawiecki. Wśród poruszanych w czasie spotkania tematów, był między innymi kryzys surowcowy i energetyczny. Przed spotkaniem, Kaczyński został przyłapany, jak wychodzi z domu z ogromną siatką z popularnego dyskontu.

Spotkanie na szczycie

W piątek 30 września odbyło się spotkanie kierownictwa PiS. Na Nowogrodzkiej pojawił się prezes Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, Antoni Macierewicz, Marek Kuchciński, Mariusz Błaszczak i Ryszard Terlecki. Tematów nie brakuje, bo liczba politycznych pożarów, jest dość duża i każdy z nich powinien zostać jak najszybciej ugaszony.

Problemów, z jakimi musi uporać się rząd, jest wiele. Wstępne dane GUS wskazują, że inflacja wyniosła we wrześniu 17 procent. Do tego dochodzą problemy z brakiem dostępności węgla i ogromnym wzrostem cen energii. Ze stanowiskiem pożegnał się Michał Dworczyk, który pełnił funkcję szefa KPRM. PiS nie wyklucza kolejnych zmian w rządzie.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Prawo i Sprawiedliwość
Jarosław Kaczyński/YouTube @Prawo i Sprawiedliwość
Jarosław Kaczyński/YouTube @Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński przyłapany

Przed tym, jak Jarosław Kaczyński udał się na Nowogrodzką, fotoreporterzy przyłapali go, jak wychodzi ze swojego domu na Żoliborzu. Przed budynkiem, jak zwykle czekała na niego obstawa ochroniarzy i limuzyna.

Oczy wszystkich zwrócone były na to, co Kaczyński miał w ręce. Nie tylko niósł swoją czarną aktówkę, z którą nie rozstaje się od lat, ale także pokaźnych rozmiarów torbę ze znanego i popularnego w naszym kraju dyskontu. Prezes nie skorzystał przy tym z pomocy swojej ochrony. Zdjęcia możecie zobaczyć tutaj.

Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com
Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com
Jarosław Kaczyński. Źródło: youtube.com

Jak myślicie, co mogło znajdować się w torbie?

To też może cię zainteresować: Rząd zapewnia, że Polacy są zabezpieczeni na wypadek skażenia radiacyjnego. Jodek potasu rozdystrybuowano po kraju

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jeśli w swojej kuchni masz tę herbatę, jak najszybciej się jej pozbądź. Zawiera szereg niebezpiecznych dla zdrowia substancji

O tym się mówi: Jeden z grzybiarzy natrafił na imponujące znalezisko. Prawdziwek osiągnął gigantyczne rozmiary. Zdjęcia robią wrażenie