Jak podaje portal "O2", nie jest tajemnicą, że picie herbaty korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Niestety nie wszystkie produkty występujące pod tą nazwą, warto pić. O ile napar z liści herbaty, to coś, z czego nie musimy rezygnować, to już tzw. herbatki instant powinny jak najszybciej zniknąć z naszego jadłospisu. Znajdziemy tu szereg niebezpiecznych dla zdrowia substancji.

Któż z nas jej nie pił?

Wielu z nas wciąż jeszcze sięga po smakowe herbatki w granulkach, które zachęcają nie tylko smakiem, ale także łatwością przygotowania. Niestety produkty te, mogą odbić się negatywnie na naszym zdrowiu i powinny jak najszybciej zniknąć z naszego jadłospisu.

W herbatkach instant znajdziemy spore ilości cukru, którego nadmiar w diecie prowadzi do otyłości, rozwoju cukrzycy typu II, a także chorób nowotworowych. We wspomnianych produktach cukru jest zdecydowanie za dużo.

Herbata typu instant/YouTube @Czajnikowy.pl
Herbata typu instant/YouTube @Czajnikowy.pl
Herbata typu instant/YouTube @Czajnikowy.pl

To jeszcze nie wszystko

Do tego należy dodać sporą listę barwników, aromatów i ulepszaczy smaku, które z naturalnością nie mają szczególnie dużo wspólnego. Duże ilości sztucznych dodatków mogą prowadzić do pojawienia się bólów głowy i brzucha, a także biegunek, czy nudności.

Jakby tego było mało, pijąć smakowe herbatki granulowane dostarczamy sobie sporej ilości pustych kalorii. Dla dobra własnego i naszych bliskich, lepiej jest sięgać po naturalną herbatę. Warto sięgać zwłaszcza po czerwoną, białą lub zieloną, które mają szereg prozdrowotnych właściwości.

Herbata/YouTube @Marek Skoczylas
Herbata/YouTube @Marek Skoczylas
Herbata/YouTube @Marek Skoczylas

Pijecie herbaty instant? A może już dawno zniknęły z waszych domów?

To też może cię zainteresować: Nie milkną spekulacje na temat abdykacji Franciszka. Jeden z watykanistów nie ma wątpliwości, że jego następcą będzie Polak. Padło jego nazwisko

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W trakcie kazania w jednym z polskich kościołów padły oburzające słowa. Rodzice dzieci obecnych w świątyni nie kryją emocji

O tym się mówi: Marcin Hakiel zdradził, czy rozwód wpłynął na to, jak wygląda jego rodzicielstwo. Przy okazji opowiedział o pasjach swoich dzieci