Jak podaje portal "Super Express", wrzesień jest dla grzybiarzy jednym z ulubionych miesięcy. To właśnie wtedy, wyprawa kończy się zbiorem pełnych koszy. W niektórych obszarach kraju, zbiory mogą okazć się wyjątkowo okazałe, zarówno jeśli idzie o rozmiar zebranych grzybów, jak i o ich ilość. Gdzie najlepiej wybrać się na grzybobranie?

Wysyp grzybów w polskich lasach!

W ostatnich dnich można natknąć się w sieci na zdjęcia imponujących zbiorów grzybów. Choć wielu grzybiarzy zazdrośnie strzeże miejsc, w których zbiera najlepsze okazy. Nie brakuje jednak i takich, którzy chętnie dzielą się zarówno rodzajem występujących grzybów, jak i miejscem, w którym je znaleźli. Dzięki tym ostatnim powstają internetowe mapy grzybów.

Radar grzybów/grzyby.pl
Radar grzybów/grzyby.pl
Radar grzybów/grzyby.pl

Analizując dane zebrane na internetowych mapach grzybów, można między innymi dowiedzieć, że w pomorskich lasach mamy do czynienia z prawdziwym wysypem grzybów. Jeden z grzybiarzy wskazał, że ilość grzybów jest ogromna, a dominującymi gtunkami są podgrzybki bruntne i pogrzbyki złotawe, choć sporo jest też maślaków i prawdziwków.

Na brak grzybów nie mogą narzekać również grzybiarze z Dolnego Śląska. Obecnie dominują w tym regionie kanie oraz kozaki. Jeden ze zbierających grzyby w lasach województwa kujawsko-pomorskiego przekazał, że udało mu się zebrać około dwustu prawdziwków i to właśnie ten gatunek grzybów dominuje w tutejszych lasach, choć można znaleźć i inne rodzaje.

Grzybobranie/YouTube @Na Grzybach Gramy
Grzybobranie/YouTube @Na Grzybach Gramy
Grzybobranie/YouTube @Na Grzybach Gramy

A jak sytucja grzybiarska wygląda w waszym regionie? Udało wam się trfić na jakiś okazały egzemplarz, albo na imponującą ilość grzybów?

To też może cię zainteresować: Anna Mucha w mocnych słowach podsumowała młodsze koleżanki po fachu. "Niech nie opowiadają pierdół". O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisliśmy w ostatnich dniach: Niebawem czeka nas zmiana czasu na zimowy. Kiedy dokładnie to nastąpi. Czy to już ostatni raz, kiedy przesuniemy wskazówki w naszych zegarach

O tym się mówi: Rząd zapowiada zamrożeni cen prądu. Obowiązywał będzie limit zużycia enrgii elektrycznej. Czy Polakom uda się w nim zmieścić