Jak donosi Super Express, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilne ostrzeżenie na temat warunków atmosferycznych, jakie mają pojawić się podczas najbliższego weekendu, 17 – 18 września.

Weekendowe wycieczki w plener mogą skończyć się popsutym humorem

Jak się okazuje, meteorolodzy nie mają dobrych wieści na temat prognozy pogody na najbliższe dni. Niestety, silne podmuchy wiatru i intensywne miejscami opady deszczu trwać mają przez cały weekend. Dodatkowo synoptycy prognozują, że w obszarach górskich naszego kraju, spodziewany jest również opad śniegu.

Według prognoz na zbliżające się dni weekendowe, wszyscy mieszkańcy Polski, którzy zaplanowali jakiekolwiek aktywności na świeżym powietrzu lub wycieczki plenerowe, będą mocno zawiedzeni.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że po całkiem pogodnych dniach nadejść ma spore zachmurzenie, spadek temperatury i obfite opady deszczu wraz z silnymi, porywistymi podmuchami wiatru.

Małopolska spodziewać się powinna maksymalnie 14 stopni Celsjusza, Pogórze Karpackie zaś zaledwie 17 stopni Celsjusza. Obszar górskich dolin będzie jeszcze chłodniejszy, gdyż tam słupki rtęci osiągną jedynie do 13 stopni Celsjusza.

Niedziela przyniesie miejscami przelotne opady deszczu, południowy wschód Polski może się spodziewać do 12 stopni Celsjusza, w północnej części kraju mieszkańcy mogą odczuć 17 stopni Celsjusza, obszar dolin górskich zaś 10 stopni Celsjusza. Wiatr może wiać z prędkością 60 km na godzinę.

W tak trudnych warunkach atmosferycznych, IMGW zaleca pozostanie w domach, w miarę możliwości, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo związane z silnymi podmuchami wiatru.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ksiądz wyciągnął ku chrzczonemu dziecku rękę. Reakcja dziewczynki obiegła sieć. Nagranie bije rekordy popularności

O tym się mówi: Książę Harry ociera łzy podczas pożegnania królowej. Meghan reaguje zaskakująco. Nagrania i zdjęcia są hitem w sieci