Jak podaje portal "Super Express", meteorolodzy nie mają najlepszych doniesień dotyczących zbliżającego się weekendu. Czekają nas trudna i niebezpieczna pogoda. Możemy spodziewać się nie tylko opadów deszczu, ale także pojawienia się burz i silnego wiatru. Poznajcie szczegóły!

Czeka nas potężne załamanie pogody

Już w czwartek 15 września czekają nas trudne pogodowo chwile. W północnej części województw zachodniopomorskiego i pomorskiego obowiązuje alert pierwszego stopnia. To tu mogą wystąpić silne podmuchy wiatru, osiągające w porywach prędkość 70-85 km/h. Ostrzeżenie wygasa dopiero w piątek 16 września o godzinie 20:00.

Z kolei w południowych powiatach województw małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego spodziewane są intensywne opady deszczu. Mogą im towarzyszyć burze lub burze z gradem. Suma opadów może wynieść od 30 do 50 mm w ciągu doby.

Mieszkańcy północnej części naszego kraju muszą się przygotować na to, że niezbyt sprzyjająca aura pozostanie z nimi również w nadchodzący weekend.

Jaka pogoda w kolejnych dniach?

Meteorolodzy z IMGW wskazują, że w nadchodzący piątek należy spodziewać się zachmurzenia dużego, tylko gdzieniegdzie możliwe są przejaśnienia i rozpogodzenia. Opadów należy przede wszystkim spodziewać się na północy i na południu naszego kraju. Maksymalne wartości temperatur wyniosą w piątek od 14 do 18 stopni. W całym kraju mocniej powieje.

Także sobota i niedziela upłynie nam pod znakiem chmur i pojawiających się opadów deszczu. Nadal będzie wiało. W weekend na termometrach zobaczymy maksymalnie od 12 do 16 stopni Celsjusza. Do 9 stopni wzrośnie temperatura w rejonach podgórskich.

Jaką aurą przywitał was czwartek?

To też może cię zainteresować: Ksiądz wyciągnął ku chrzczonemu dziecku rękę. Reakcja dziewczynki obiegła sieć. Nagranie bije rekordy popularności

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ministerstwo środowiska publikuje bardzo ważny dokument. Jak będzie wyglądał wniosek o dodatek energetyczny

O tym się mówi: Samochód prezydenta Ukrainy brał udział w wypadku. W jakim stanie jest Wołodymyr Zełenski