Jak podaje portal "Super Express", kryzys energetyczny coraz mocniej daje się Polakom we znaki. Rachunki za prąd, jakie trafiają nie tylko do przeciętnego Kowalskiego, ale i do przedsiębiorców, są horrendalnie wysokie, a ich opłacenie okazuje się coraz większym wyzwaniem. Czy czekają nas masowe plajty kolejnych firm?

Rachunki za prąd coraz wyższe

Rachunki za prąd coraz mocniej dają się we znaki zarowno przeciętnemu Kowalskiemu, a także przedsiębiorcom. Wiele firm już teraz staje przed widmem zamknięcia. Wszystko przez drenującą portfele inflacją, spadkiem popytu i wreszcie rosnącymi rachunkami za energię elektryczną.

Niestety rosną nie tylko ceny prądu, ale także innych mediów. A przecież to jeszcze nie koniec podwyżek. W sezonie grzewczym, dojdą do już wysokich rachunków, opłaty za ogrzewanie. To może być już ostateczny gwóźdź do trumny przedsiębiorców.

"Super Express" podał przykład "Gospody u Wiedźmy" działającej w jednej z miejscowości województwa podkarpackiego. Ostatni rachunek za energię elektryczną dla lokalu wyniósł 11 200 zł za okres dwóch miesięcy. Co ciekawe, w analogicznym okresie ubiegłego roku, wysokość rachunku za prąd wynosiła 3 800 zł.

Pieniądze/YouTube @Flexin
Pieniądze/YouTube @Flexin
Pieniądze/YouTube @Flexin

Właściciele lokalu nie mają wątpliwości, że takie rachunki doprowadzą do ich do konieczności zamknięcia działalności, bo nie będą w stanie się utrzymać.

Wyższe ceny dla przedsiębiorców, to wyższe ceny dla odbiorców

Niestety wyższe rachunki dla przedsiębiorców, nie są tylko i wyłącznie ich problemem. Specjaliści nie mają wątpliwości, że ostatecznie wszystkie podwyżki przełożą się również na ostateczną cenę produktu czy usługi, oferowanej konsumentom.

Rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw zwrócił się do premiera polskiego rządu, aby ten zamroził stawki dla przedsiębiorców. Czy premier Mateusz Morawiecki zdecyduje się na taki krok, tego nie wiadomo.

Licznik energii elektrycznej/YouTube @Panele Fotowoltaiczne
Licznik energii elektrycznej/YouTube @Panele Fotowoltaiczne
Licznik energii elektrycznej/YouTube @Panele Fotowoltaiczne

Wy też obawiacie się swoich rachunków za prąd?

To też może cię zainteresować: Anna Dymna podzieliła się smutną informacją. "Ja też nie mam już tyle czasu, więc nie wiem, czy doczekam". O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Beata Szydło pojawiła się w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości. Była premier przyjechała nową limuzyną

O tym się mówi: Meghan Markle i książę Harry pojawili się, aby oddać hołd królowej Elżbiecie II. Ich zdjęcia obiegły sieć. Czy to początek pojednania