Od wielu miesięcy spekuluje się już na temat waloryzacji emerytur, która nastąpi dopiero w marcu przyszłego roku. Jest to wynikiem rosnącej inflacji, która w wakacje zbliżyła się do 16 procent oraz wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Portal „MSN” podaje, że waloryzacja w przyszłym roku na pewno będzie dwucyfrowa i może wynieść między 11 a nawet 16 procent co ostatnio dawali do zrozumienia minister Marlena Maląg i wiceminister Stanisław Szwed. Będzie to na pewno spory wzrost w porównaniu do zeszłego roku kiedy to wskaźnik wyniósł 7 procent.

Oczywiście do czasu decyzji, która zapadnie dopiero w lutym 2023 roku wiele jeszcze może się zmienić. Zazwyczaj jednak przewidywania są dosyć zbliżone.

Waloryzacja rent i emerytur / YouTube: Radio Maryja
Waloryzacja rent i emerytur / YouTube: Radio Maryja

Trudną sytuację gospodarczą w Polsce mają także wynagrodzić seniorom dodatkowe świadczenia. Na wiosnę przyszłego roku ponownie będą mogli liczyć na trzynastkę, która jest zagwarantowana ustawą.

Co do czternastki, decyzja jeszcze nie zapadła. Minister rodziny zapewniła jednak, że rząd bardzo chciałby zagwarantować te dodatkowe świadczenie polskim seniorom. Jeśli ten plan doszedłby do skutku, to pieniądze emeryci i renciści otrzymaliby ponownie na przełomie lata i jesieni.

Na razie jednak czternastka nie znalazła się w założeniach budżetowych, które zostały ogłoszone i przekazane Unii Europejskiej.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Pilne alerty o zaginięciach nastolatków w różnych częściach kraju. Te informacje są bardzo niepokojące. Dlaczego dzieci masowo znikają bez śladu

Jak informował portal „życie.news”: Jedna z popularnych sieci handlowych zdecydowała się na odważny krok. Wprowadzenie nowej marki ubrań to ukłon w stronę ekologii. Ceny mocno zaskakują

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Doda wystosowała do fanów niebywałe oświadczenie po odejściu królowej Elżbiety II. W mediach zawrzało. Zdaniem wielu gwiazda posunęła się za daleko

Sprawdź również ten artykuł: Król Karol przerwał milczenie. To pierwszy oficjalny występ nowego króla Wielkiej Brytanii. Padły poruszające słowa