Jak podaje portal "O2", jakiś czas temu do Sejmu wpłynęła petycja, w której apelowano o to, aby przyznać świadczenie 500 plus dla małżństw, które mają 40-letni staż pracy. Posłowie zdecydowali się pochylić nad tą prośbą i na biurko minister rodziny, pracy i polityki społecznej trafiło już stosowne pismo. Co dokładnie dzieje się z tą sprawą?

500 plus dla małżeństw

Przed kilkoma miesiącami w Sejmie złożono petycje, w której apelowano o uchwalenie ustawy "Małżeństwo+". Wskazano, żeby do małżeństw z conajmniej 40. letnim stażem pracy trafiało świadczenie w wysokości 500 złotych. Inicjatorzy wskazali, że seniorom pieniądze te są niezwykle potrzebne, zwłaszcza na pokrycie środków na zakup leków.

Sprawa trafiła do Sejmowej Komisji do spraw petycji, skąd teraz na biurko Marleny Maląg trafiło pismo. Do jego treści dotarli dziennikarze "Faktu", którzy wskazali, że członowie komisji dostrzegają potrzebę uchonorowania osób, które przez lata żyją w związkach małżeńskich, ale jednocześnie zwracają uwagę na to, że jest wielu samotnych seniorów w trudnej sytuacji materialnej.

Posłowie zastanawiają się w piśmie, czy rzeczywistoście małżeństwa z długim stażem są właściwymi adresatami dodatku. Wciąż bowiem zostaje otwarte pytanie, czy większego wsparcia nie wymagają osoby samotne, wdowcy i wdowy.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Ostateczna decyzja należy do resortu rodziny, pracy i polityki społecznej

Ostateczna decyzja, jakie będą dalsze losy petycji, uzależnione są od decyzji resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. To właśnie to ministerstwo zdecyduje, czy projekt ustawy trafi pod obrady.

Warto wskazać, że politycy nie pałają szczególnym entuzjazmem do kolejnych propozycji wsparcia dla seniorów. Wskazują, że ta grupa społeczna może już teraz liczyć na dedykowane im rozwiązania, choćby w postaci emerytury bez podatku, czy 13. i 14. emerytury.

Pieniądze/YouTube @Słodka Ada
Pieniądze/YouTube @Słodka Ada
Pieniądze/YouTube @Słodka Ada

Co sądzicie o proponowanym rozwiązaniu?

To też może cię zainteresować: Karol Strasburger zakochał się w Irenie, gdy ta była mężatką. Nie poddał się. Niestety ich historia nie miała szczęśliwego zakończenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Coś zrozumiałam, kiedy mój mąż wyjechał do młodszej kobiety

O tym się mówi: Jarosław Jakimowicz znów o sobie przypomniał. Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki. Poszło o Lecha Wałęsę