Jak przypomina portal "Interia", w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym, uczniowie będą uczyć się nowego przedmiotu. Do Historii i Teraźniejszości powstał specjalny podręcznik, którego autorem jest prof. Wojciech Roszkowski. Zawarte w książce treści wzbudziły wiele emocji, niestety w większości negatywnych. Część dyrektorów szkół jasno postawiła sprawę - w ich szkole nie ma miejsca dla treści, jakie zostały w książce zawarte.

Bunt przeciwko podręcznikowi do HIT

" Ten podręcznik zawiera treści niezgodne z linią wychowawczą szkoły. A szkoła musi być przecież spójna. Program dydaktyczny i wychowawczy to jedna całość" - cytuje słowa jednego z dyrektorów portal "Interia".

Aktywiści zrzeszeni w inicjatywie Wolna Szkoła wspólnie z nauczycielami stworzyli mapę, na której widać , jak wiele placówek zdecydowało się na taki sam krok. Na 2236 placówek edukacyjnych wprowadzonych do bazy, aż 2089 zdecydowało, że nauczyciele i uczniowie nie będą korzystali z podręcznika opracowanego przez prof. Roszkowskiego.

Podręcznik do HIT/spidersweb.pl

Na wybór tego podręcznika zdecydowało się zaledwie 53 placówki. Znakiem zapytania jest 193 szkoły, które nie posiadały wykazu wybranych podręczników na swoich stronach internetowych. Zdaniem inicjatywy Wolna Szkoła, znikomy odsetek placówek, jakie zdecydowały się na zalecany przez ministerstwo podręcznik, to dowód na odpowiedzialną postawę nauczycieli.

Inicjatywa Wolna Szkoła podkreśla, że tak długo, jak obowiązujące przepisy pozostawiać będą spory zakres autonomii, tak długo nauczyciele będą w stanie ochronić szkołę przed naciskiem polityków.

Co sądzicie o recenzji, jaką szkoły wystawiły podręcznikowi do HIT-u napisanemu przez prof. Wojciecha Roszkowskiego?

To też może cię zainteresować: Minister rolnictwa nie ma dla nas dobrych wiadomości. "Ceny żywności nie spadną"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Andrzej Piaseczny ponownie współpracuje z TVP. Gwiazdor tłumaczy swoją decyzję. "Dla niej stanąłbym nawet obok diabła"

O tym się mówi: Elżbieta Jaworowicz ma poważne problemy ze zdrowiem. Wszystko przez sposób w jaki siedzi