Jak przypomina portal "Super Express", ostatnie dni minęły nam pod znakiem wysokich temperatur i męczących upałów. Okazuje się, że wrześniowa aura może nam przynieść diametralną zmianę. Niewykluczone, że to właśnie we wrześniu doświadczymy pierwszych przymrozków. Jaki pogodowo może być zaczynający się niebawem kolejny miesiąc?

Przed nami pierwsze przymrozki

Lada dzień rozpocznie się kolejny miesiąc 2022 roku. Z prognoz długoterminowych wynika, że już niebawem doświadczymy pierwszych przymrozków. Już teraz doświadczamy znaczących spadków temperatury - w niektórych miejscach kraju, sięgają on nawet kilkunastu stopni Celsjusza.

Z informacji zawartych na stronie "Twoja Pogoda" wynika, że gorące masy powietrza zostały wyparte z Polski przez masy powietrza pochodzenia polarnego. To jednak nie koniec zmian, już niebawem do naszego kraju zaczną napływać arktyczne masy powietrza, które szczególnie mocno dadzą się nam we znaki o poranku i po zmierzchu - to właśnie wtedy będzie najzimniej.

Pogoda/YouTube @TV Republika
Pogoda/YouTube @TV Republika
Pogoda/YouTube @TV Republika

Zrobi się nieco chłodniej

Przed wschode słońca w czwartek 1 września, termometry w całym kraju pokażą mniej niż 10 stopni. Najchłodniej będzie lokalnie na północy, wschodzie i w centrum, a także na terenach górzystych. To właśnie tam termometry mogą pokazać mniej niż 5 stopni Celsjusza. Niewykluczone, że temperatura spadnie do zera.

Oczywiście, w ciągu dnia, możemy w dalszym ciągu spodziewać się przyjemnych temperatur, przekraczających 20 stopni. Jak wskazuje w swojej eksperymentalnej prognozie długoterminowej IMGW, temperatura będzie wyższa, niż wynika to z normy wieloletniej (1991-2020). W normie ma z kolei znajdować się suma opadów.

A wy, na jaką pogodowo jesień liczycie?

To też może cię zainteresować: Sławomir i Kajra przerwali milczenie. Zabrali głos w sprawie swojego małżeństwa. Czy faktycznie borykają się z poważnym kryzysem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Skandal w jednej ze stacji pogotowia ratunkowego. Światło dzienne ujrzały kompromitujące nagrania. Co się na nich znalazło

O tym się mówi: Już niebawem wejdą w życie zmiany związane z legitymacją emeryta-rencisty. O tym powinien wiedzieć każdy senior