Jak podaje portal "Interia", w ostatnich miesiącach przyzwyczailiśmy się już do słów drożyzna i inflacja. Ceny w sklepach zmieniają się praktycznie z dnia na dzień. Dużo musimy zapłacić za codzienne zakupy, słono kosztuje wakacyjny wypoczynek. Niestety także leczenie zębów może się okazać wyjątkowo drogie. Jeśli szukacie paragonów grozy, wystarczy obejrzeć te, jakie dostaje się po wizycie w gabinecie dentystycznym.

Drogie wizyty u dentysty

Wizyta u dentysty może nas słono kosztować, o czym przekonało się wielu Polaków, którzy musieli skorzystać z pomocy specjalisty. Jedna z internautek podzieliła się z "Interią" kwotą, jaką obliczył dentysta za leczenie jednego z jej zębów. "Opracowanie kanałów wraz ze znieczuleniami i plombą wyniesie mnie aż 1400 złotych!" - zdradziła kobieta.

Gabinet dentystyczny/YouTube @Do Roboty
Gabinet dentystyczny/YouTube @Do Roboty
Gabinet dentystyczny/YouTube @Do Roboty

Przyznała, że jedyną alternatywą było usunięcie zęba, na co jednak się nie zdecydowała. Kobieta dodała, że teraz wizyta u dentysty budzi w niej lęk nie ze względu na ból, ale koszty, jakie się z tym wiążę. Wystarczy powiedzieć, że na wizytę wydała aż połowę swojej miesięcznej wypłaty!

Dlaczego jest tak drogo?

Lekarz stomatolog zabrał głos w sprawie tego, dlaczego usługi dentystyczne są aż tak drogie. Okazuje się, że ma to między innymi związek z tym, że dentyści starają się leczyć swoich pacjentów przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

Do tego dochodzi fakt, że większość usług nie jest refundowana przez NFZ. Dentysta dodał, że leczenie byłoby tańsze także wtedy, gdybyśmy dbali o nasze zęby.

Dentysta/YouTube @Do Roboty
Dentysta/YouTube @Do Roboty
Dentysta/YouTube @Do roboty

A wy, jakie macie doświadczenia związane z cenami usług stomatologicznych?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Pomogła dzieciom wychować wnuki, a teraz nie jest już potrzebna. "Dzwoń tylko w święta"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Oliwia Bieniuk zdobyła się na szczere wyznanie dotyczące swoich relacji z mamą. "Cały czas słyszę, że nie będę taka"

O tym się mówi: Zachowanie Karola Strasburgera wobec jednej z uczestniczek "Familiady" wywołało w sieci burzę. Głos zabrał sam zainteresowany