Jak podaje portal "O2", coraz więcej wiadomo o tym, na jakie wynagrodzenie mogą liczyć osoby, które zdecydują się na karierę, jako żołnierz zawodowy. Teraz światło dzienne ujrzały kwoty, na jakie mogą liczyć emerytowani żołnierze. Poznajcie szczegóły!

Emerytury wojskowych

Nie ma jednej kwoty, która wypłacana jest emerytowanym wojskowym. Wszystko uzależnione jest od tego, w jakim stopniu swoją służbę zakończył dany emeryt. Na stosunkowo niskie świadczenia mogą liczyć ci, którzy zakończyli służbę jako zwykli szeregowi. W ich przypadku emerytura wynosi zaledwie 2130 zł brutto, co na rękę daje ok. 1800 zł.

Na wyższe świadczenia otrzymują wojskowi, którzy ukończyli służbę ze stopniem podoficera. W ich przypadku świadczenie emerytalne wypłacane jest w kwocie 2603 zł brutto. Jeszcze wyższe emerytury przysługują wojskowym w stopniu chorążego - w ich przypadku to 3223 zł brutto. Na kwotę wyższą o 200 zł mogą liczyć młodsi oficerowie.

Żołnierze o tych stopniach dostaną najwięcej

Wojskowi emeryci w stopniu starszego oficera mogą liczyć na 5105 zł brutto (na rękę to ok. 3700 zł). Jednak to generałowie są obsolutnymi rekordzistami. W ich przypadku miesięczna emerytura to 12211 zł brutto.

Podobnie sprawa ma się z zarobkami, na jakie mogą liczyć żołnierze. Najniższe uposażenie pobierają szeregowi (od 4560 do 4630 zł netto). W przypadku zarobków podoficerów mieszczą się one w przedziale od 5160 do 6250 zł. Zarobki oficerów mieszczą w widełkach od 6300 do 9240 zł. Generałowie pobierają od 11 400 do 17 750 zł.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Zaskoczyła was wysokość świadczeń emerytalnych wypłacanych żołnierzom?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rosyjska propaganda po raz kolejny uderza w prezydenta Andrzeja Dudę. Sieć obiegły nieprawdziwe informację

O tym się mówi: Rolnik miał tego serdecznie dość. Udostępnił w sieci nagranie, na którym wszystko widać. O co dokładnie chodzi