Mówi się, że święty Andrzej Bobola jest jednym z najważniejszych patronów Polski.

Co jezuita ma wspólnego z Bitwą Warszawską zwaną przewrotnie Cudem nad Wisłą?

Na temat świętego Andrzeja Boboli zapisano wiele informacji i materiałów związanych z jego zasługami dla Polski podczas patronatu w bardzo trudnych czasach komunizmu.

Jezuita Andrzej Bobola urodził się w 1591 roku, a zmarł śmiercią męczeńską w 1657 roku na kresach Polski. Związana jest z nim niesamowita historia pokazująca, jak wielką moc wstawienniczą miał święty Andrzej Bobola.

Gdy odnaleziono Jego trumnę, a stało się to przypadkowo w 1702 roku, odkryto coś niebywałego. Okazało się, że ciało zamordowanego duchownego zostało w cudowny sposób zmumifikowane, dlatego też nie uległo zniszczeniu po upływie wielu lat. Obecnie święty Andrzej Bobola spoczywa w trumnie przezroczystej.

Jako patron ocalenia Polski przed bolszewikami, ma związek także ze sprawami trudnymi i groźnymi dla Rzeczypospolitej Polski. Mówi się, że ujawnia się lub także mają miejsce niezwykłe wydarzenia związane z jego relikwiami, gdy Polsce lub całemu światu zagrażają trudne czasy.

Sierpień 1920 roku Polska i jej stolica zapamiętały jako czas ogromnego zagrożenia dla Polski całkowitym jej przejęciem przez Rosjan. Okupanci dopuszczali się straszliwych zbrodni, nazywając swoje czyny operacją Warszawską. Bitwa Warszawska trwała około 10 dni, lecz 15 sierpnia nadszedł czas wielkich przełomów.

Mówi się, że to zasługa pątników odprawiających Wielką Nowennę Błagalna i Pokutną, którzy leżąc krzyżem na Jasnej Górze w Sanktuarium, błagali w modlitwie o ocalenie Polski.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Bart (@vukog2019)

Trwało to od 7 sierpnia, a zakończyło 15 sierpnia. Okres nowenny dobiegł końca i wówczas pokazało się, że oddanie Rzeczypospolitej w ręce i pod patronat Matki Boskiej, błogosławionego Władysława z Gielniowa i błogosławionego Andrzeja Boboli właśnie, uchroniło Polskę przed ostatecznym uderzeniem bolszewików i zapewniło zwycięstwo.

Błogosławiony Andrzej Bobola doczekał się kanonizacji w 1938 roku w Warszawie, a przewodniczył temu, nuncjusz papieski Achille Ratti – papież Pius XI.

O tym się mówi: Z życia wzięte. Uwielbiałam poczekalnię w przychodni. Ciągnęło mnie tam z ogromnej samotności. Nagle wszystko stanęło na głowie

Zerknij: Użytkownicy Allegro mogą paść ofiarami kolejnego oszusta. Na to lepiej uważać