Jak podaje portal "TVN24", niedziela przyniesie bardzo zróżnicowaną aurę. Na północy kraju należy spodziewać się słonecznej pogody. Mieszkańcy pozostałej części Polski muszą liczyć się z opadami deszczu i lokalnymi burzami. W trakcie burz może silnie powiać - do nawet 80 km na godzinę.

Pogoda na niedzielę 14 sierpnia

Mieszkańcy północnej Polski będą cieszyć się słoneczną pogodą. W pozostałej części kraju należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu do 5-10 litrów na metr kwadratowy. Lokalnie mogą pojawić się burze, w których suma opadów wzrośnie do 10-30 litrów na metr kwadratowy. W czasie burz mocno powieje, nawet do 80 km na godzinę.

Najchłodniej będzie w południowej części kraju, gdzie termometry pokażą 25 stopni. W centrum i na północnym wschodzie temperatura wzrośnie do 27-29 stopni. Niedziela najcieplejsza będzie w półonocno-zachodniej Polsce, gdzie odnotujemy 32 stopnie.

Biomet w niedzielę 14 sierpnia

Na przeważającej części kraju, biomet będzie niekorzystyny. W południowej Polsce będzie to miało związek z dużą wilgotnością powietrza, która sięgać będzie 60, a nawet 90 procent. Neutralnych warunków biometeorologicznych należy spodziewać się na obszarze województw lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, a także warmińsko mazurskiego.

Biomet będzie korzystny tylko na Wybrzeżu.

Pogoda na poniedziałek 15 sierpnia

W poniedziałek 15 sierpnia nasz kraj w dalszym ciągu będzie znajdował się w obszarze obniżonego ciśnienia, co ma związek z niżami zlokalizowanymi w rejonie Bałkanów oraz Wysp Brytyjskich. Z południa do Polski zacznie napływać masa ciepłego powietrza.

Także w poniedziałek należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Będą one występowały głównie we wschodniej i centralnej części kraju. Lokalnie pojawią się burze. W ich trakcie może spaść do 20 litrów wody na metr kwadratowy. W czasie burz wiatr osiągnie prędkość o 60-80 km na godzinę.

Najchłodniej będzie na Podkarpaciu, gdzie termometry pokażą 27 stopni. W centrum termometry pokażą do 28 stopni Celsjusza. Najcieplej znów na Pomorzu - do 31 stopni Celsjusza.

Jaką aurą przywitała was niedziela?

To też może cię zainteresować: Produkty, których działanie może źle wpłynąć na Twoje jelita. Lepiej ich unikaj

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niebywała sytuacja opowiedziana przez pewną młodą mamę ku przestrodze innym rodzicom. Córeczka kobiety złamała kość czaszki podczas zmiany pieluszki

O tym się mówi: Konsumenci w Niemczech są na granicy wytrzymałości. To samo dzieje się w Polsce