Portal „Super Express” podaje, że tej jesieni w Polsce może zabraknąć jednego z najbardziej podtsawowych produktów czyli chleba pomimo ostatnich zapewnień rządu o tym, że jesteśmy samowystarczalnie pod względem potrzebnych surowców.

Zupełnie inaczej uważają jednak przedstawiciele branży spożywczej, którzy bardziej niż o zboże czy inne produkty, martwią się o kryzys w zakresie energii i gazu.

„Jak jednak branża spożywcza ma ją wyprodukować skoro grożą nam braki w dostępie do prądu czy gazu? Jeśli staną piece, nie będzie produkcji, a co za tym idzie zabraknie podstawowego produktu jakim jest pieczywo” – tłumaczy prezes Stowarzyszenia Producentów Pieczywa.

Wzrastają także rachunki. Prezes SPC Janusz Kazimierczyk podaje, że w ciągu siedmiu miesięcy między grudniem a lipcem łącznie koszty zwiększyły się z 400 tysięcy złotych do aż 2,3 miliona złotych znacznie utrudniając sytuację branży spożywczej.

Chleb/YouTube @ Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA
Chleb/YouTube @ Tomasz Strzelczyk ODDASZFARTUCHA

Do tego wiadomo, że ceny wzrosną jeszcze bardziej i wiele piekarni może po prostu zniknąć z rynku nie umiejąc poradzić sobie z kosztami.

Przedstawiciele branży spożywczej już zgłosili problemy do Ministerstwa Klimatu i Środowiska nadal jednak nie dostali żadnej odpowiedzi.

Myślicie, że dostep do chleba rzeczywiście bedzie utrudniony za kilka miesięcy?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Co dalej z Krajowym Planem Odbudowy. Czy przez problemy z Komisją Europejską rządzącym może zabraknąć pieniędzy na czternastki dla emerytów i 500 plus

Jak informował portal „życie.news”: Pomocne militaria pod kontrolą. 8 argumentów przemawiających za tym, że zachodnie zaopatrzenie jest na Ukrainie w dobrych rękach

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Fani Magdy Gessler wpadli w osłupienie. Rewolucjonistka zamieściła zdjęcie ze wspólnego wieczoru z ukochanym. Co się wydarzyło

Sprawdź również ten artykuł: W naszych szufladach może kryć się nie lada skarb. Te monety z PRL są naprawdę sporo warte. Kolekcjonerzy są gotowi zapłacić za nie setki tysięcy