Jak przypomina portal "Gazeta", ksiądz Piotr Natanek w 2012 roku został objęty suspensą przez Episkopat. Choć władze kościoła katolickiego ostrzegają wiernych przed suspendowanym duchownym, to grono jego zwolenników jest w dalszym ciągu duże. Natanek podejmuje szereg działań. Jednym z pierwszych było stworzenie "pustelni Niepokalanów" we wsi Grzechynia. Na tym nie zamierza jednak poprzestać.

Ambitne plany suspendowanego księdza Natanka

Ośrodek "pustelnia Niepokalanów" powstał na ziemi, którą Piotr Natanek odziedziczył po swoich bliskich. Szybko stało się jasne, że ambicje mężczyzny są znacznie większe. Systematycznie dokupywał obszary przylegające do powstałej pustelni, planując budowę na tym terenie domu pielgrzyma.

Planowana budowla ma sięgać 12 metrów wysokości, a jego powierzchnia ma wynosić dwa tysiące metrów kwadratowych. Suspendowany Natanek już zdążył wymyślić nazwę dla tego miejsca - ma się ono nazywać "Wzgórzem Ocalenia". Miejscowy plan zagospodarowania nie przewidywał jednak w tym miejscu tego rodzaju obiektów.

Wbrew zapisom w dokumencie i temu, że taki obiekt nie może być budowany na tym terenie, prace nad "Wzgórzem Ocalenia" już trwają. Najpierw na tym obszarze pojawiło się ogrodzenie, robotnicy wykonali tam również ścieżki i tzw. małą architekturę. Natanek postanowił też aktywnie zadziałać o zmianę planu obecnie obowiązującego planu zagospodarowania.

Suspendowany ksiądz Piotr Natanek/YouTube @D.O.M.
Suspendowany ksiądz Piotr Natanek/YouTube @D.O.M.
Suspendowany ksiądz Piotr Natanek/YouTube @D.O.M.

Darowizny dla gminy od Piotra Natanka

Z ustaleń dziennikarzy portalu "Interia" wynika, że Piotr Natanek we wrześniu ubiegłego roku przelał na konto gminy Zawoja hojną dotację w kwocie 94,4 tys. zł. Przed wykonaniem przelewu miał spotkać się także w wojtem Zawoi. Zaledwie tydzień później radni zajęli się sprawą zmian w miejscowym planie zagospodarowania.

Obecnie prowadzone są ekspertyzy mające na celu wykazanie, czy możliwe jest wznoszenie budynków na terenach należących do Natanka. Do tej pory uznawane były one za teren osuwiskowy.

Suspendowany ksiądz Piotr Natanek/YouTube @D.O.M.
Suspendowany ksiądz Piotr Natanek/YouTube @D.O.M.
Suspendowany ksiądz Piotr Natanek/YouTube @D.O.M.

Mieszkańcy zgłosili się również do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Suchej Beskidzkiej. Ten nakazał Piotrowi Natankowi rozebranie znajdujących się na działce obiektów (dzwonnicy, masztów na flagi, krzyża i kilku innych obiektów sakralnych. Póki co, nakaz ten jest nieprawomocny, bo Natanek odwołał się od tej decyzji. Sprawa jest w toku.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Najnowsze doniesienia o stanie zdrowia Lecha Wałęsy. Były prezydent w dalszym ciągu przebywa w szpitalu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wszystko o Agnieszce Chylińskiej. Popularna piosenkarka naprawdę zaskakuje stylem. Jest sporo sprzeczności w jej wizerunku

O tym się mówi: Imiona niemile widziane przed laty. Jakim imieniem kiedyś mogliśmy złamać dziecku życie