Jak przypomina portal "Super Express", w ostatnią niedzielę na profilu prezydenta Lecha Wałęsy pojawiło się niepokojące zdjęcie. Widać na nim legendarnego przywódcę Solidarności na szpitalnym łóżku, z wąsami tlenowymi, przypiętym na palcu pulsoksymetrem. Nie wyglądało to za dobrze. Niestety były prezydent w dalszym ciągu przebywa w szpitalu. Jaki jest jego stan?

Problemy ze zdrowiem Lecha Wałęsy

Lech Wałęsa od lat mierzy się z szeregiem schorzeń, przez co musi być pod stałą opieką lekarzy specjalistów. W ubiegłym roku przeszedł zabieg związany z wymianą baterii w rozruszniku serca, jaki mu wszczepiono przed laty. Niedługo potem, dały o sobie znać problemy z cukrzycom, które polegały na zaostrzeniu się stopy cukrzycowej.

Sytuacja nie wyglądała dobrze. Syn byłego prezydenta, Jarosław Wałęsa zdradził, że jego ojcu groziła amputacja. Na szczęście sytuację udało się opanować i najgorszy scenariusz się nie ziścił. Lechowi Wałęsie nie udało się też ustrzec przed zakażeniem Covid-19, choć i w tym przypadku skończyło się dobrze.

Przez jakiś czas Lech Wałęsa nie skarżył się na większe problemy ze zdrowiem. Tak było do ostatniej niedzieli 7 sierpnia. To właśnie wtedy na profilu w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie byłego prezydenta w szpitalu.

Najnowsze informacje o stanie zdrowia Lecha Wałęsy

Dziś były prezydent zamieścił w sieci kolejne zdjęcie, z którego wynika, że w dalszym ciągu nie opuścił jeszcz szpitala. Na najnowszej fotografii widzimy Lecha Wałęsa wiezionego na wózku inwalidzkim. Na jego prawej dłoni nadal widać wenflon, a na bladej twarzy byłej głowy państwa widać zmęczenie.

"I jeszcze trochę... . Dziękuję za dobre słowa, myśli i modlitwę. Wszystko to się bardzo przyda..." - napisał Lech Wałęsa w komentarzu do wspomnianego zdjęcia. Niestety były prezydent nie napisał, co dokładnie mu dolega, choć jak można przypuszczać, w grę wchodzą problemy zdrowotne, z którymi borykał się do tej pory.

Pod postem zaroiło się od życzeń szybkiego powrotu do zdrowia, do których przyłączamy się i my.

To też może cię zainteresować: Do potężnej wpadki doszło na jednym ze ślubów w Polsce. Internauci wyśmiali żenującą sytuację. Wideo, które znalazło się w sieci od razu zniknęło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: "Dzień dobry TVN": Wielkie zmiany w stacji. Tym razem żegnamy kolejne dwie osoby. Co się dzieje

O tym się mówi: 300 złotych na wyprawkę szkolną to już za mało. Rodzice uczniów mają kłopot. O czym mowa