Jak podaje portal "Gadżetomania", szalejąca drożyzna nie ominęła rachunków za energię elektryczną. Podwyżki cen energii już teraz zaczynają się dawać we znaki Polakom, a jeśli wierzyć prognozą specjalistów, będzie jeszcze gorzej. Wielu z nas szuka sposobu, żeby obniżyć rachunki. Warto wiedzieć, które urządzenia elektryczne zużywają najwięcej prądu.

Te urządzenia "zżerają" najwięcej prądu

Przed nami naprawdę trudne miesiące. Do góry pójdą ceny gazu i energii elektrycznej, co z pewnością przełoży się nie tylko na wysokość naszych rachunków, ale także ceny praktycznie wszystkich artykułów. Warto wiedzieć, które urządzenia w naszych domach zużywają najwięcej energii elektrycznej.

Okazuje się, że największą ilość prądu zużwają kuchenki indukcyjne. Urządzenie to ma zużywać w ciągu roku trzykrotnie więcej energii niż lodówka i aż pięciokrotnie więcej niż ma to miejsce w przypadku pralki.

Płyta indukcyjna/YouTube @Komputer Świat
Płyta indukcyjna/YouTube @Komputer Świat
Płyta indukcyjna/YouTube @Komputer Świat

Warto jednak wiedzieć, że mowa tu o uśrednionych wynikach. Na to, ile faktycznie energii zużywa kuchenka indukcyjna, wpływ ma rodzaj urządzenia, czas i częstotliwość użytkowania, a także klasa energooszczędności kuchenki indukcyjnej.

Jak oszczędzić energię elektryczną

Jeśli zależy nam na pomniejszeniu naszych rachunków, warto przestrzegać kilku prostych zasada. Jedna z najprostszych, to podłączanie do prądu urządzeń w momencie, kiedy z nich faktycznie korzystamy. Nie pozostawiajmy podpiętych do gniazdka ładowarek, jeśli akurat nie wykorzystujemy ich do ładowania urządzenia.

Starajmy się prać rzadziej i zawsze dbajmy o to, aby pralka była zapełniona. Starajmy się też nie pozostawiać urządzeń w czasie czuwania.

Urządzenia elektryczne/YouTube @Komputer Świat
Urządzenia elektryczne/YouTube @Komputer Świat
Urządzenia elektryczne/YouTube @Komputer Świat

A jakie wy macie patenty na obniżenie rachunków za energię elektryczną?

To też może cię zainteresować: Rząd planuje wsparcie finansowe dla Polaków. Ma objąć osoby palące paliwami innymi niż węgiel

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jak będzie wyglądać Polska w 2050. Naukowcy pokazali niezwykłą mapę. Czy mamy czego się obawiać

O tym się mówi: Niepokojące doniesienia o stanie Lecha Wałęsy obiegły media. Były prezydent trafił do szpitala. Jaki jest jego stan