Jak podaje portal "Rynek Zdrowia", w życie weszły zmiany, jakie Narodowy Fundusz Zdrowia (dalej: NFZ) wprowadził w przychodniach zdrowia. Zgodnie z zarządzeniem wydanym przez instytucję, wzrastają wartości stawek kapitacyjnych lekarzy, pielęgniarek, a także położnych w placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej (dalej: POZ). Zmiany weszły już w życie.

Zmiany w przychodniach

Z dniem 28 lipca weszły w życie zmiany wprowadzone zarządzeniem NFZ dotyczące przychodni POZ. Wspomniany dokument dokonuje nowelizacji regulacji dotyczących zawarcia i realizacji umów związanych ze świadczeniem zdrowotnych wykonywanych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

Zdecydowano się na zmianę stawki kapitacyjnej (otrzymywanej za leczenie pacjenta) zarówno dla lekarzy, pielęgniarek, jak i położnych. Po zmianach wynoszą one w przypadku:

lekarzy POZ 191,88 zł

pielęgniarek POZ 47,04 zł

położnych POZ 31,08 zł.

Zarządzenie wydane przez NFZ 27 lipca zaczęło obowiązywać już dzień później, a więc w czwartek 28 lipca. Pełną treść zarządzenia NFZ dostępna są tutaj.

Personel przychodnia/YouTube @Jerzy Skuza
Personel przychodnia/YouTube @Jerzy Skuza
Personel przychodnia/YouTube @Jerzy Skuza

O tym trzeba pamiętać w przychodni

Pacjenci udający się do przychodni POZ, aptek i szpitali, powinni pamiętać o tym, że do 31 sierpnia obowiązuje w nich obowiązek zakrywania nosa i ust maseczkami chirurgicznymi. Jest to jedna z nielicznych restrykcji obowiązujących w związku z pandemią koronawirusa.

Wiele wskazuje na to, że te regulacje zostaną przedłużone również na kolejne miesiące - tak, jak miało to miejsce do tej pory. Warto przypomnieć, że z dniem 16 maja bieżącego roku, zniesiono w naszym kraju stan epidemii. Od tego momentu został wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego.

Przychodnia/YouTube @TV Lidzbark.pl
Przychodnia/YouTube @TV Lidzbark.pl
Przychodnia/YouTube @TV Lidzbark.pl

Co sądzicie o wprowadzonych zmianach?

To też może cię zainteresować: Agnieszka Dygant zmieniła się nie do poznania. Zdjęcie Beaty Ścibakówny jest na to najlepszym dowodem. Aktorka zdradziła swój sekret

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wiele osób popełnia te błędy w czasie kiszenia ogórków. Uniknięcie ich pozwoli poprawić smak przetworów i zapobiegnie się ich psuciu

O tym się mówi: Europę przecina tajemnicza linia. Nazywana jest mieczem Archanioła Michała