Jak podaje portal "Deon", kontynent europejski przecina tajemnicza linia, w którą układają się sanktuaria poświęcone św. Michałowi Archaniołowi. Linia ta łączy Irlandię z Izrealem. Zgodnie z legendą, owa linia jest śladem po mieczu, którym Michał miał strącić Szatana do piekła.

Miecz św. Michała Archanioła

Na mapie Europy możemy znaleźć tajemniczą linię, która przecina kontynent. Tworzą ją świątynie i klasztory poświęcone św. Michałowi Archaniołowi. Na linii tej znajduje się siedem miejsc, gdzie wierni oddają część najpotężniejszemu z aniołów. Zlokalizowane są w sześciu krajach.

Michał Archanioł/YouTube @dawina
Michał Archanioł/YouTube @dawina
Michał Archanioł/YouTube @dawina

Pierwszym z nich jest Skellig Michael - irlandzka wysepka poświęcona świętemu Michałowi. Znajdował się na niej klasztor. Kolejnym punktem na umownej linii, jest wyspa St Michel’s Mount należąca do Wielkiej Brytanii - to tu znajduje się pochodząca z XV wieku kaplica świętego Michała.

Kolejne sanktuarium poświęcone św. Michałowi Archaniołowi to Mount Saint Michel. To kolejna wysepka, tym razem należąca do Francji. To tu wzniesiono Sanktuarium św. Michała Archanioła. Idąc dalej po linii trafilmy do włoskiego Sacra di San Michele. Jest to opactwo znajdujące się w miejscowości Sant’Ambrogio di Torinos, gdzie szczególnym kultem otoczono właśnie Michała.

We Włoszech znajduje się również kolejne miejsce poświęcone św. Michałowi Archaniołowi. Mowa o Górze Gargano. To właśnie tu znajduje się najpopularniejsze w Kościele rzymskokatolickim sanktuarium poświęcone pogromcy Szatana. To tu w V wieku naszej ery miało dojść do objawień Archanioła.

Na greckiej wyspie Symi znajduje się prawosławny klasztor Archanioła Michała. Został on założony w XVIII wieku i do dziś mieszkają tam mnisi. Ostatnim miejscem na wspomnianej linii jest Góra Karmel, zlokalizowana w północnej części Izraela.

Miecz Michała Archanioła/deon.pl
Miecz Michała Archanioła/deon.pl
Miecz Michała Archanioła/deon.pl

Wiedzieliście o tym?

To też może cię zainteresować: Wiadomo, co Rajmund Kaczyński powidział jakiś czas przed swoim odejściem. Słowa o braciach Kaczyńskich zaskakują

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wiele osób popełnia te błędy w czasie kiszenia ogórków. Uniknięcie ich pozwoli poprawić smak przetworów i zapobiegnie się ich psuciu

O tym się mówi: Sieć obiegło nagranie z księciem Williamem i księżną Kate. Wszystko w cieniu plotek o nastepcy tronu