Tegoroczne lato nie będzie się różniło od poprzednich pod względem różnorodności zjawisk atmosferycznych. Według medialnych doniesień długoterminowa prognoza pogody dla naszego kraju zapowiada dość zróżnicowany tydzień pod kątem zjawisk pogodowych.

Spodziewajmy się miksu upałów, burz, opadów deszczu, gradobicia i wichur

Jak się okazuje, lejący się z nieba Żar ma być zdominowany gwałtownymi burzami, które przynieść mają ze sobą obfite opady deszczu, gradobicie i porywisty wiatr. Według synoptyków przełom lipca i sierpnia bieżącego roku będzie dla Polski okresem niższego ciśnienia.

Przed nami jeszcze spora część piątku 29 lipca, kiedy jedynie na zachodzie i w południowym obszarze kraju mogą wystąpić przelotne opady deszczu.

Reszta obszaru Polski będzie mogła jeszcze cieszyć się całkiem przyjemną pogodą. Według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w sobotę 30 lipca większość kraju opanować mają opady deszczu.

Spodziewane jest pojawienie się umiarkowanego zachmurzenia, gdzieniegdzie będzie ono duże, poza Pomorzem. Słupki rtęci sięgnął maksymalnie do 30 stopni Celsjusza, natomiast Podhale, Mazowsze i Lubelszczyzna odetchnął od upału z temperaturą około 23 stopni Celsjusza. Wraz z końcem tygodnia powrócić mają nieco lżejsze upały do około 32 stopni Celsjusza.

Miejmy nadzieję, że zdołamy się jeszcze trochę pocieszyć pogodnymi dniami w sezonie urlopowym.

O tym się mówi: Pilna wiadomość dla wszystkich emerytów. Poważny zwrot akcji w sprawie waloryzacji. Nie są to dobre wieści

Zerknij: Dagmara Kaźmierska ogłosiła w nerwach, że to już koniec. O co poszło