Wielu mieszkańców Polski bardzo boleśnie przekonało się, jak ogromny wpływ na budżet domowy będzie miała konieczność zmiany sposobu ogrzewania ich domostw, przy jednoczesnej przymusowej rezygnacji z korzystania z opału węglowego.

Premier Mateusz Morawiecki doradza ocieplenie budynków, aby zmniejszyć rachunki

Nałożony na Polaków obowiązek zdefiniowany i określony został konkretnym terminem wykonania inwestycji, a co gorsze, potwornymi karami finansowymi za niewykonanie wymiany pieca na czas. Zaraz potem gdy większość Polaków wymieniła tak zwane kopciuchy na pompy grzewcze, ogrzewanie gazowe lub elektryczne, drastycznie zwiększone zostały opłaty za użytkowanie tych mediów.

Pomimo wielu obietnic rządowego wsparcia dla wielu grup społecznych, proceder zwiększania kosztów kwitnie w najlepsze już od dawna, a zaczął się dużo wcześniej, niż ogłoszenie pandemii, oraz wkroczenie rosyjskich sił zbrojnych na teren Ukrainy.

Jednak Mateusz Morawiecki podczas jednej z konferencji polecił Polakom natychmiastowe ocieplenie swoich budynków, obiecując, że będą mogli skorzystać ze sporego dofinansowania tej inwestycji - [...] pokazaliśmy jednocześnie, jak wiele środków przeznaczamy na ekologię, na ocieplenie budynków, na zmniejszanie kosztów, na zmniejszanie rachunków, bo to na pewno będzie trudna jesień, będzie trudna zima. Putin się o to postarał. Cała Europa zdała sobie sprawę, jak błędną politykę prowadzili - znowu scedował inflację na wojnę na Ukrainie.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Eksplodujące słoiki z ogórkami są częstym problemem. Jak tego uniknąć

Zerknij: Amerykańskie służby informują o nowych planach Władimira Putina. Wiadomo już, na co czai się prezydent Rosji. Czy kolejny region Ukrainy czeka kryzys