Jak podaje portal "Super Express", 68-letnia kobieta przez dwie dekady borykała się z poważnymi dolegliwościami bólowymi, które mocno utrudniały jej życie. Próbowała szukać pomocy u lekarzy, ale ci uspokajali ją, mówiąc, że nic jej nie dolega. Faktyczne przyczyny bólu wyszły na jaw zupełnym przypadkiem, kiedy kobieta upadła w trakcie wizyty na cmentarzu. Dzięki badaniom poznała przyczynę swoich dolegliwości.

To znaleziono w ciele 68-latki

68-letnia kobieta żyła przez dwie dekady z igłą chiurgiczną zaszytą w ciele. Była ona pozostałością po operacji usunięcia macicy, którą przeszła w 1999 roku. Choć przez cały czas skarżyła się lekarzom na dolegliwości bólowe, ci je bagatelizowali, nie zlecając nawet przeprowadzenia prześwietlenia.

Przyczynę bólu, z jakim zmagała się przez 20. lat poznała dopiero w styczniu ubiegłego roku i to całkowitym przypadkiem. W trakcie wizyty na cmentarzu 68-latka upadła i udała się do lekarza pierwszego kontaktu. Ten zlecił wykonanie prześwietlenia. Na zdjęciu rentgenowskim pokazano, że w tkankach miękkich miednicy tkwiła chirurgiczna igła o długości 3,2 cm.

Szpital/Youtube @Mount Sinai Health System
Szpital/Youtube @Mount Sinai Health System
Szpital/Youtube @Mount Sinai Health System

Czy kobieta może liczyć na odszkodowanie?

Kobieta, która przez dwadzieścia lat mierzył się z bólem, postanowiła udać się do adwokata, aby dowiedzieć się, czy ma szanse na odszkodowanie. Mecenas Leszek Krupniak w rozmowie z portalem "Interia" wskazał, że mamy tu do czynienia z niestarannością składu operującego.

Wskazał, że instrumentariuszka odpowiedzialna na sprawdzanie, czy wszystkie przedmioty użyte w czasie zabiegu, wróciły, nie zauważyła braku igły. Niestety 68-latka nie może ubiegać się o odszkodowanie, bo takiej możliwości nie dają jej przepisy polskiego prawa.

Szpital/YouTube @ ciechtivi1
Szpital/YouTube @ ciechtivi1
Szpital/YouTube @ ciechtivi1

Mowa o przepisie, który wskazuje, że szkoda nie może zostać wykryta później niż 10 lat od jej zaistnienia. Kiedy okres ten zostanie przekroczony - a w tej sprawie minęło 20 lat - wówczas dochodzi do przedawnienia.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Rihanna pokazała się publicznie pierwszy raz po urodzeniu dziecka. Zaskoczyła fanów pod sceną. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Nic nie dostaniesz po ojcu. Nie było cię przy nim w ostatnich chwilach

O tym się mówi: Jacek Sasin miał organizować tajne spotkania w resorcie. Czy Mateusz Morawiecki ma się czego obawiać przez wicepremiera. Co się dzieje między nimi