Jak podaje portal "Dziennik", już w najbliższy piątek ruszy możliwość składania wniosków o świadczenie w kwocie 300 zł w ramach programu "Dobry Start". Pieniądze mogą otrzymać rodzice wszystkich uczących się dzieci. Jak złożyć wniosek? Kiedy trafią do nas pieniądze?

Program "Dobry Start"

Pieniądze w ramach programu "Dobry Start" wypłacane są przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na wskazane we wniosku konto bankowe wnioskodawcy. Możliwość składania wniosków rusza już w najbliższy piątek 1 lipca. O świadczenie można się ubiegać w nieprzekraczalnym terminie do 30 lipca bieżącego roku.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Świadczenie w kwocie 300 zł przysługuje na każde uczące się dziecko od 7. do 20. roku życia. Wyjątek stanowią osoby z niepełnosprawnością, dla których górna granica wynosi 24 lata. Wypłata świadczenia nie jest uzależniona od dochodów osiąganych przez rodziców dzicka.

Wyprawka wypłacana jest jednorazowo i może zostać przeznaczona na zakup podręczników, zeszytów, czy też innych pomocy naukowych. Wniosek można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną. Jest to możliwe za pośrednictwem PUE ZUS, portalu emp@tia, a także za pośrednictwem bankowości internetowej.

Pieniądze/YouTube @DDA Beczka
Pieniądze/YouTube @DDA Beczka
Pieniądze/YouTube @DDA Beczka

Drogą elektroniczną zostaną przekazane wnioskodawcy decyzje dotyczące przyznania świadczenia określanego potocznie, jako wyprawka plus. W ten sam sposób trafi do nas wszelka korespondencja dotycząca wniosku (np. gdy wniosek z jakiegoś powodu okaże się niekompletny).

Co sądzicie o świadczeniu wypłacanym w ramach programu "Dobry Start"?

To też może cię zainteresować: Nie wszyscy seniorzy będą zadowoleni z salda konta w lipcu. Wielu może być zaskoczonych wysokością świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dmitrij Miedwiediew znów z bardzo mocnymi słowami wobec państw zachodnich. Przekonuje, co może spowodować rozlanie konfliktu na Europę. O co chodzi

O tym się mówi: Odważne słowa premiera polskiego rządu. Mateusz Morawiecki przekonuje, co czeka Zachód przy przedłużającym się konflikcie na Ukrainie. O co chodzi