Jak podaje portal "Super Express", Jarosław Kaczyński ma za sobą bardzo pracowity weekend. W jego trakcie spotkał się z mieszkańcami Kujaw i Pomorza. Niestety nie obyło się bez wpadek. Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie tylko pomylił nazwiska polityków, ale także miasta. Poznajcie szczegóły.

Jarosław Kaczyński zaliczył spore wpadki

Jarosław Kaczyński w ramach zapowiedzianego objazdu po Polsce, pojawił się w Inowrocławiu. W trakcie swojego wystąpienia postanowił odnieść się do pojawiających się zarzutów o to, że w naszym kraju mamy do czynienia z dyktaturą.

"Czy gdyby w Polsce była dyktatura, a ja, jak twierdzą, jestem tym dyktatorem, czy tutaj pan Mejza by rządził? No obawiam się, że nie" - stwierdził z mównicy prezes Jarosła Kaczyński, myląc nazwiska.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka

Prezydentem Inowrocławia jest bowiem ojciec senatora Koalicji Obywatelskiej Ryszard Brejza. Prezes pomylił naziwsko włodarza miasta, wymieniając posła, który współpracuje z partią rządzącą - Łukasza Mejzę, który do grudnia ubiegłego roku piastował urząd wiceszefa resortu sportu. Odszedł z niego w atmosferze skandalu.

Na tym wpadki prezesa PiS się nie skończyły. Jarosław Kaczyński chcąc skrytykować rządy Ryszarda Brejzy powiedział, że przejeżdżając przez Włocławek nie widział szczególnych powodów do dumy z tego, jak sprawowana jest w mieście władza. Niestety i tu doszło do pomyłki, bo prezes pomylił Inowrocław z Włocławkiem, który odwiedził ledwie dzień wcześniej.

Do pomyłki prezesa odniósł się w mediach społecznościowych Krzysztof Brejza.

Co sądzicie o wpadkach prezesa Jarosława Kaczyńskiego?

To też może cię zainteresować: Jarosław Jakimowicz na wizji nie miał litości dla znanej wokalistki. Gospodarz „W kontrze” skomentował wygląd artystki. Posypała się lawina komentarzy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Horrendalne ceny na wakacjach w polskich górach. Kwota, jaką trzeba zapłacić za przejazd nad Morskie Oko powala na kolana

O tym się mówi: Fani są zaniepokojeni stanem zdrowia Ewy Szykulskiej. Aktorka potrzebuje pomocy nawet w najprostszych czynnościach