Wielu beneficjentów rodzinnego programu 500 Plus z pewnością będzie musiało niezwykle skupić się na utrzymaniu terminu złożenia wniosku o to oświadczenie.

Gapiostwo przypłacimy utratą części pieniędzy

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Biz i Polen. (@bizipolen)

Nie będzie możliwości skorzystania z wyrównania tej kwoty w przypadku spóźnienia i nie oddania prawidłowo wypełnionego wniosku do końca czerwca.

Jak donosi Super Express, niedotrzymanie terminu nie dyskwalifikuje całkowicie z ubiegania się o świadczenie, lecz nie będzie można uzyskać go za czerwiec, lecz dopiero za lipiec. Bardzo ważną informacją jest to, że świadczenie 500 Plus nie będzie ulegało waloryzacji, jak to dzieje się w przypadku świadczeń emerytalnych.

W związku z powyższym nie będzie ono faktycznie warte 500 zł, lecz znacznie mniej z powodu rządowej inflacji, która przez gwałtowny dodruk pieniędzy sprawiła, że mają one znacznie mniejszą wartość niż kiedyś, czyli za tę samą kwotę kupimy znacznie mniej co wcześniej.

Innymi słowy, spóźnialscy muszą liczyć się z tym, że część pieniędzy, jakie mogliby dostać, po prostu przepadnie. Minister Szwed stwierdził, że chociaż nie ma planów na inflacyjną waloryzację świadczenia 500 Plus, są jeszcze innego rodzaju świadczenia pomocowe, na przykład wypłacany w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego i wyprawki szkolnej.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Archiwalne zdjęcie Andrzeja Gołoty ujrzały światło dzienne. Pewien szczegół zwrócił uwagę internautów. O co chodzi

Zerknij też tutaj: Wypłata czternastej emerytury za pasem. Niezwykle istotny będzie termin, w którym pieniądze trafią do seniorów. Warto ich dopilnować, by nie przepadły