W tym celu politycy partii rządzącej zapomnieli już o swoich deklaracjach dotyczących wsparcia tych najmniejszych przedsiębiorców i postanowili dołożyć im złodziejsko wysoką podwyżkę składek odprowadzanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Media ujawniły plan budżetowy Polski na 2023 rok. Te liczby i założenia uderzyć mają w ponad milion przedsiębiorców

Do takich właśnie wniosków można dojść po informacjach ujawnionych przez dziennikarzy jednego z dzienników, którzy odnaleźli i opisali rządowy plan budżetowy na przyszły rok.

Według zapisanych tam informacji, rząd zamierza pozyskać sporą kwotę pieniędzy od obywateli prowadzących mikroprzedsiębiorstwa. Jak donosi "o2", według opisu dziennika, przeszło milion mikroprzedsiębiorców będzie zmuszonych do opłacenia miesięcznej składki do Zakładu Ubezpieczeń społecznych zwiększonej o 187,56 złotych.

To ma załatać dziurę budżetową horrendalnie zadłużonej już Polski, a według ekspertów cytowanych przez dziennik, zabrane niewyobrażalnie wysokie kwoty mikroprzedsiębiorcom i tak przeznaczone będą na świadczenia i programy socjalne, które rząd i poszczególni politycy obiecali obywatelom, którzy są ich potencjalnym elektoratem w wyborach parlamentarnych.

Jak się okazuje, jest to historycznie wysoka podwyżka, gdyż nigdy wcześniej partie rządzące nie odważyły się na tak wysoką w jednym czasie. Taka decyzja może jeszcze pogłębić inflację powstającą przez podobnego typu decyzje, gdyż przedsiębiorcy będą musieli zwiększyć ceny oferowanych przez siebie produktów towarów i usług, co może doprowadzić do znacznego uszczuplenia dotychczasowych partnerów biznesowych i klientów i drastycznego zadłużenia firmy.

O tym się mówi: Aleksandr Łukaszenka powiela kłamstwa o polskiej chrapce na zachodnią Ukrainę. Padły też słowa groźby

Zerknij: Wiadomo, kiedy Władimir Putin zaczął planować inwazję na Ukrainę. Data niejedną osobę zaskoczy