Jak przypomina portal "O2", 24 lutego zaczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Okazuje się, że przygotowania do napaści na sąsiedni kraj, zaczęły powstawać już 20 lat temu! Takie informacje podał sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy Ołeksij Daniłow. Jego zdaniem, Rosja ma tylko jeden cel - zależy mu na całkowitym unicestwieniu Ukrainy.

To wtedy zaczęto snuć plany

To, że Rosja chce aby zniknęła Ukraina, zdają się potwierdzać nie tylko okrutne zbrodnie i działania rosyjskiej armii, ale także słowa polityków reżimu. Dmitrij Miedwiediew stwierdził, że wątpi iż za dwa lata Ukraina wciąż będzie istnieć. Były rosyjski prezydent przekonuje, że już obecnie ten kraj ma "zagranicznych właścicieli".

Władimir Putin/YouTube @Fox News
Władimir Putin/YouTube @Fox News
Władimir Putin/YouTube @Dla Ciekawskich

Daniłow odniósł się do niedawnych słów Putina, który stwierdził, że Rosja niczego nikomu nie zabiera, a jedynie sięga po to, co do niej należy. Teraz koncentruje się na obwodach donieckim i ługańskim, ale czy na tym poprzestanie?

Daniłow wskazał, że przygotowania do wojny na Ukrainie, rozpoczęły się już dwie dekady temu - w 2004 roku. Miały one związek z Pomarańczową Rewolucją, która wybuchła po tym, jak doszł do sfałszowania wyborów na Ukrainie. W jego opinii, wszystko, co dzieje się teraz, to nic innego, jak konsekwencja tamtych wydarzeń.

Władimir Putin/YouTube @Dla Ciekawskich
Władimir Putin/YouTube @Dla Ciekawskich
Władimir Putin/YouTube @Dla Ciekawskich

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy zapewnia jednocześnie, że przy wsparciu Zachodu, jego kraj jest w stanie wygrać tę wojnę i zatrzymać pochód rosyjskiej armii w głąb Europy.

Spodziewaliście się tego?

To też może cię zainteresować: Ważne słowa prymasa Polski podczas uroczystości Bożego Ciała. Arcybiskup Wojciech Polak wspomniał o odwadze. Poruszył istotną dla wiernych kwestię

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wymowna reakcja Idy Nowakowskiej na doniesienia o romansie Mikołaja Roznerskiego i Anny Głogowskiej. Czy w plotkach jest jednak ziarenko prawdy

O tym się mówi: Arcybiskup Jędraszewski w mocnym kazaniu podczas obchodów Bożego Ciała. Skupił się na historii, tradycji i krytyce europejskich państw. Co powiedział