Jak podaje portal "Super Express", w kwietniu tego roku Donald Tusk osiągnął wiek, który uprawnia go do przejścia na emeryturę. Były premier mógł więc wystąpić do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z wnioskiem o wypłatę świadczenia. W jednym z wywiadów przyznał, jakie świadczenie wyliczył dla niego ZUS.

Szacunki i rzeczywistość

Emerytury polityków, podobnie jak te wypłacane artystom, budzą wiele emocji. W kwietniu 2022 roku, wiek emerytalny przewidziany prawem osiągnął Donald Tusk. "Super Express" przygotował z tej okazji wyliczenia dotyczące wysokości emerytury, na jaką może liczyć były premier.

Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk- kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk- kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk- kanał oficjalny

Z informacji tych wynikało, że Tusk za pracę w Unii Europejkiej może liczyć na świadczenie sięgające 20 tysięcy złotych. Tabloid wskazywał, że z ZUS-u na konto lidera Platformy Obywatelskiej trafiać będzie około 10 tysięcy złotych co miesiąc. Ta ostatnia kwota znacząco jednak odbiega od rzeczywistości.

W jednym z wywiadów Donald Tusk zdradził, jakie świadczenie wyliczył dla niego ZUS. "Ostatnia informacja, jaką dostałem z ZUS, mówi o 3 tysiącach z kawałkiem" - powiedział lider PO, dodając, że kwota ta z pewnością będzie ulegać zmianom, między innymi w oparciu o prognozy długości życia.

Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny

Były premier poinformował również, że pierwsza emerytura z ZUS powinna do niego trafić w czerwcu lub lipcu. Zapowiedział, że kiedy świadczenie wpłynie na jego konto, z pewnością poinformuje o jego wysokości. Podobną obietnicę złożył również w kontekście świadczenia z UE, które będzie mógł pobierać już w przyszłym roku.

Jesteście ciekawi, jaka będzie ostateczna wysokość emerytury Donalda Tuska?

To też może cię zainteresować: Andrzej Duda nie ma wątpliwości. Polska musi zrobić wszystko, aby w polskich miastach nie powtórzyła się historia z ukraińskiej Buczy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 57-letni Krzysztof Ibisz wkrótce zostanie ojcem. Gwiazdor przyłapany z żoną. Co robili

O tym się mówi: Rzecznik Kremla wyjawił, co jest prawdziwym celem inwazji Rosji na Ukrainę. Wiele osób będzie zaskoczonych słowami Dmitrija Pieskowa. Co się dzieje