Jak zdążyliśmy zauważyć, publikowane prognozy pogody należy w ostatnim czasie sprawdzać regularnie i mocno weryfikować, gdyż warunki atmosferyczne potrafią się zmienić z godziny na godzinę.

Pogoda w najbliższy weekend mniej burzowa?

Przekonali się o tym ci, którzy nastawili się na konkretne aktywności, widząc przewidywania pięknej i słonecznej pogody, albo rezygnowali z aktywności, widząc zapowiedzi deszczu i silnych podmuchów wiatru.

Teraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej publikuje pilny alert pierwszego stopnia związany z dużym prawdopodobieństwem wystąpienia silnych wiatrów, obfitych opadów deszczu i niebezpiecznego gradobicia, które może bezpośrednio zagrozić zdrowiu i życiu ludzi i zwierząt. Może także dojść do licznych uszkodzeń mienia, które nie będzie w żaden sposób zabezpieczone.

Zapowiadana na piątek temperatura osiągnąć ma maksymalnie od 22 stopni Celsjusza do 26 stopni Celsjusza na większości obszaru Polski. Wschód Polski będzie cieszył się najwyższymi temperaturami, gdyż słupki rtęci w tych rejon wskazać mają do 29 stopni Celsjusza.

Rejony nadmorskie będą chłodniejsze, około 17 stopni Celsjusza, obszary podgórskie zanotują 19 stopni Celsjusza. Wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie, powieje z kierunku północno-zachodniego i zachodniego.

Natomiast w górach będzie wiało silnie i pory wiście według prognoz synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Nadchodzi ciepła noc z piątku na sobotę. Temperatury średnio sięgać będą od 15 do 17 stopni Celsjusza.

Meteorolodzy instytutu opublikowali także pilne ostrzeżenie dla obszaru podkarpackiego, podlaskiego, mazowieckiego, małopolskiego i lubelskiego. Tam ostrzeżenie 1 stopnia obowiązywać będzie od 12:00 w południe do 23:00.

O tym się mówi: Ważne informacje dla fanów "Królowych życia". KRRiTV nie mogła postąpić inaczej wobec 250 skarg. o co chodzi

Zerknij: Zaskakujące doniesienia Edwarda Miszczaka obiegły media. Co skłoniło go o podjęcia takiej decyzji