Jak podaje portal "Super Express", Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zdecydowała się w tym roku na poszerzenie swojej oferty edukacyjnej. Pojawienie się na uczelni kojarzonej z Tadeuszem Rydzykiem tego kierunku, dla wielu było sporym zaskoczeniem. Akademia wystąpiła do Ministerstwa Edukacji z wnioskiem o udzielenie zgody na rozpoczęcie kształcenia na kierunku Prawo! Na jakim etapie znajduje się rozpatrywany wniosek?

Prawo pojawi się na uczelni Rydzyka?

Na oficjalnej stronie Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, pojawiła się informacja, że władze uczelni wystapiły do Ministerstwa Edukacji i Nauki o wyrażenie zgody na rozpoczęcie nauki na nowym kierunku. Obecnie wniosek znajduje się na etapie opiniowania. Jeśli uczenia Rydzyka uzyska aprobatę, ruszy nabór na studia prawnicze.

Studia na kierunku prawa mają mieć charakter jednolitych studiów magisterskich. Czas kształcenia będzie obejmował okres 5 lat. W przypadku pozytywnej opinii dla otworzenia nowego kierunku dla uczelni Rydzyka, na studentów czekałoby 50 osób.

Na studentów chcących uczyć się na toruńskiej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, czekają na ten moment miejsca na kierunku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, politologii, informatyki oraz informatyki medialnej. Przed dwoma laty uruchomiono na uczelni Rydzyka studia pielęgniarskie.

Tadeusz Rydzyk/ screen youtube
Tadeusz Rydzyk/ screen youtube
Tadeusz Rydzyk/ screen youtube

Nie da się ukryć, że wszelkie przedsięwzięcia podejmowane przez ojca Tadeusza Rydzyka budzą wiele emocji. Nie inaczej jest w przypadku powołanej przez jego fundację wyższej uczelni.

A wy, co sądzicie o nowym pomyśle "uczelni Rydzyka"?

To też może cię zainteresować: Wpis Małgorzaty Ohme o odchodzącym Edwardzie Miszczaku jest kompletnie nie na miejscu według internautów. Kolejna wpadka prowadzącej „Dzień dobry TVN”

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Władimir Putin planuje powołanie nowej organizacji. Mają w niej działać już nawet 6-latkowie

O tym się mówi: Dzisiaj niespokojna pogoda w całym kraju. IMGW wydał ostrzeżenia zapowiadając burze z gradem. Co jeszcze znalazło się w prognozie na czwartek