Jak podaje portal "Super Express", niż Maja przyniesie nam spore złamanie pogody. Musimy przygotować się na opady gradu, burze i potężne wichury. Kiedy i gdzie aura będzie niebezpieczna?

IMGW prognozuje burze

W poniedziałek 6 czerwca burze mogą pojawić się w zachodniej części Polski. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazują, że z kierunku południowo-zachodniego do naszego kraju zaczną napływać ciepłe masy powietrza, które charakteryzować będą się dużą wilgocią.

Pierwsze wyładowania atmosferyczne zaczną pojawiać się już w godzinach południowych i stopniowo przesuwać się w na północny-wschód lub wschód. W trakacie burz może spaść od 15 do 20 mm. Meteorolodzy nie wykluczają, że może dojść do opadów gradu (gradziny mogą mieć średnicę 1-2 cm). W trakie burz wiatr osiągnie prędkość do 60 km/h.

Termometry pokażą w poniedziałek 6 czerwca od 22 do 26 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie w okolicach Półwyspu Helskiego, a także w rejonach podgórskich Sudetów - tam temperatura nie przkroczy 18-20 stopni Celsjusza.

Prognoze burz na wtorek 7 czerwca/imgw.pl
Prognoze burz na poniedziałek 6 czerwca/imgw.pl
Prognoze burz na poniedziałek 6 czerwca/imgw.pl

Pogoda we wtorek 7 czerwca

We wtorek pogodę w naszym kraju kształtowała będzie zatoka niżowa, której towarzyszył będzie falujący front atmosferyczny. Na zdecydowanym obszarze kraju wystąpią opady deszczu, lokalnie należy spodziewać się również burz z ulewnym deszczem (do 30 mm) i gradem.

Burze mogą pojawić się na Warmii, Kujawach, Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Wielkopolsce, Ziemii Łódzkiej, Górnym i Dolnym Śląsku, a także w Małopolsce i na Opolszczyźnie. Burze będą miały związek z przechodzącym przez nasz kraj frontem chłodnym.

Najintensywniejsze burze prognozowane są w województwach mazowieckim, opolskim i małopolskim. To tu w trakcie burz może spaść do 30 mm deszczu, możliwe porywy wiatru sięgające 75 km/h oraz opady gradu.

Prognoze burz na wtorek 7 czerwca/imgw.pl
Prognoze burz na wtorek 7 czerwca/imgw.pl
Prognoze burz na wtorek 7 czerwca/imgw.pl

Jaką aurą przywitał was początek tygodnia?

To też może cię zainteresować: Lech Wałęsa ma kolejne problemy. Wszystko przez emeryturę. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nowy przedmiot w szkole budzi ogromne kontrowersje. Ujawniona treść podręcznika budzi wątpliwości. Mowa m.in. o gender, ateizmie oraz reparacjach

O tym się mówi: Nowy przedmiot w szkole budzi ogromne kontrowersje. Ujawniona treść podręcznika budzi wątpliwości. Mowa m.in. o gender, ateizmie oraz reparacjach

W wym