Polska już od bardzo dawna słynie z bardzo zróżnicowanej i zaskakującej pogody, co można zauważyć podczas całego okresu wakacyjnego.

Czerwiec przywita nas z weekendowym przytupem

Im cieplejsze dni w naszym kraju, tym częściej możemy się spodziewać bardzo trudnych warunków atmosferycznych z bardzo silnymi podmuchami wiatru, ulewnymi deszczami, gradobiciem i potężnymi wyładowaniami atmosferycznymi.

Goniec donosi, że weekend w Polsce zapowiada się dość dynamicznie i dlatego właśnie wielu z nas może otrzymać rządową wiadomość związaną z alertem RCB.

Według prognozy pogody wydanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, sobota przyniesie w południowej części Polski wyładowania atmosferyczne, a także opady deszczu i gradobicie.

Wydano zatem ostrzeżenie pierwszego stopnia, którego nie możemy zignorować. Zalecane jest zachowanie ostrożności, nie opuszczenia budynku bez wyraźnej potrzeby, zabezpieczenie mienia i zwierząt gospodarstwa domowego, aby nie stały się przyczyną zniszczeń i same nie uległy wypadkowi.

Według synoptyków niedziela powinna dać nam nieco odetchnąć od szalejącej aury pogodowej i totalnego kalejdoskopu wydarzeń pogodowych.

O tym się mówi: Władimir Putin rozkazał mediom zapomnieć o kalendarzu. Wyciekły nieoficjalne informacje

Nie przegap: Polityk postanowił porównać ceny w sklepach w Polsce i Niemczech. Do jakiego wniosku doszedł Szymon Hołownia