Portal „Super Express” poinformował, że stacje benzynowe szykują się na znaczne podwyżki nawet powyżej dziesięciu złotych. Oznacza to, że urzeczywistnić mogą się niedawne jeszcze żarty internautów.

W sieci pojawiły się zdjęcia ze stacji Orlen, które pokazują nowe wyświetlacze z cennikami, które będą w stanie pokazywać wyższe liczby.

Na razie jeszcze nam to nie grozi, ale już w tym tygodniu Pb 98 przekroczyło 8 złotych na litr drożejąc średnio 16 groszy od ubiegłego tygodnia. Cena za Pb 95 wynosi obecnie około 7,55 zł, olej napędowy ok. 7,13 zł, a LPG 3,59 zł.

Zapytany o całą sprawę Orlen oględnie skomentował testowanie nowej technologii tłumacząc się zupełnie innymi względami niż wzrost cen.

„Uprzejmie informujemy, że PKN ORLEN na dwóch MOP-ach w okolicach Łodzi PKN ORLEN testuje możliwość prezentacji na pylonach cenowych dodatkowych informacji dla kierowców. Chodzi m.in o oznaczenia i symbole paliw zgodne z unijnym przepisami” – mówi przedstawiciel spółki.

Pylony pojawią się także w Krakowie. Tam z powodu tzw. uchwały krajobrazowej muszą zostać wymienione na niższe o dwa metry.

Myślicie, że realne jest przekroczenie 10 złotych za litr?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Znane są szczegóły nowego systemu kaucji, który planuje Ministerstwo Klimatu. Dzięki temu na zmniejszyć się ilość odpadów. Ile dopłacimy do napojów

Jak informował portal „życie.news”: W Wielkiej Brytanii rozpoczęło się długo wyczekiwane święto poświęcone królowej Elżbiecie II. To wyjątkowe dni dla całego narodu, monarchini i jej rodziny

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Joanna Opozda wręcz rozkwita po ciąży! Aktorka wygląda jak z okładki modowego żurnala. Nowy rozdział w życiu zdecydowanie jej służy. Wygląda bosko

Sprawdź również ten artykuł: "Królowe życia" schodzą z anteny. To już ostatni raz kiedy możemy oglądać perypetie bohaterów programu. Co się wydarzyło