Jak podaje portal "Pomponik", Wanda Traczyk-Stawska odebrała we wtorek 31 maja Telekamerę w kategorii Człowiek Roku. W trakcie swojego wystąpienia na gali, zwróciła się do wszystkich z niezwykłym apelem. Wielu osobom słowa 95-latki wycisnęły łzę z oka. Czego dotyczył apel uczestniczki Powstania Warszawskiego?

Telekamera i ważny apel

We wtorek odbyła się 25. Gala Telekamer przynawanych przez "Tele Tydzień". Statuetki przyznawane były nie tylko aktorom, dziennikarzom i prezentereom. Jedną z nagrodzonych była uczestniczka Powstania Warszawskiego, Wanda Traczyk-Stawska, która została wyróżniona w kategorii "Człowiek Roku".

Wanda Traczyk-Stawska/YouTube @To działa!
Wanda Traczyk-Stawska/YouTube @Campus Polska Przyszłości
Wanda Traczyk-Stawska/YouTube @Campus Polska Przyszłości

Po tym, jak odebrała statuetkę, Wanda Traczyk-Stawska wygłosiła poruszającą przemowę. Nie ukrywała, że jest zarówno szczęśliwa, jak i zaskoczona wyróżnieniem. Potem podkreśliła, że w momencie, kiedy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, musimy być zjednoczeni i razem nieść pomoc Ukrainie.

Wanda Traczyk-Stawska podkreśliła, że rosyjska agresja na Ukrainę nie jest tylko zagrożeniem dla naszych sąsiadów, ale dla całego świata. "Wszystkie kraje demokratyczne, pomóżcie Ukrainie! Proszę" - dodała. Przypomniała, że powstańcy warszawscy zostali pozostawieni sami sobie, bez pomocy i nie chciałaby, aby powtórzyło się to samo również z Ukraińcami.

Wanda Traczyk-Stawska/YouTube @To działa!
Wanda Traczyk-Stawska/YouTube @To działa!
Wanda Traczyk-Stawska/YouTube @To działa!

Przypomnijmy, Rosja napadła na Ukrainę 24 lutego. Polska aktywnie włącza się w pomoc Ukrainie. Polacy zapewnili schronienie milionom uchodźców z zaatakowanej Ukrainy, przyjmując ich pod swój dach. Świat nakłada sankcje na Rosję i stara się wesprzeć Ukraińców dostawami sprzętu i amunicji.

Potrzeby są jednak nadal duże. Warto wsłuchać się w słowa Wany Traczyk-Starskiej i nie zostawiać Ukrainy samej.

To też może cię zainteresować: Niepokojące doniesienia wprost z Rosji. Wojska ćwiczyły atak nuklearny. Czy to kolejne groźby

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy to już naprawdę koniec „Świata według Kiepskich”. Nina Terentiew komentuje decyzję Polsatu. Co dalej z kultowym sitcomem oraz jego aktorami

O tym się mówi: Powraca znowu nakaz kwarantanny. Tym razem winna jest małpia ospa. Minister zdrowia uspokaja Polaków i wyjaśnia konieczność nowego rozporządzenia