W niedzielę odbyła się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn do Piekar przed obraz Matki Boskiej Piekarskiej.

Portal „Goniec” poinformował, że niespodziewanym bohaterem wygłoszonej na mszy homilii stał się Mateusz Morawiecki.

„Pielgrzym pokoju”

Kilka tysiecy osób pojawiło się wczoraj na wzgórzu w Piekarach by modlić się w kilku intencjach. W tym roku głównym tematem była oczywiście modlitwa o pokój, a także w intencji górników, którzy zgninęli podczas katastrof górniczych w kopalniach Zofiówka oraz Pniówek, do których doszło w kwietniu.

Homilię na uroczystej mszy wygłosił arcybiskup Jan Romeo-Pawłowski, który wielokrotnie nawiązywał do polityki i obecnej sytuacji w Polsce i na świecie.

Pochwalił też między innymi premiera, którego nazwał „pielgrzymem pokoju” ze względu na swoją postawę i zasługi. Ostrzegł też innych polityków przed walką z Kościołem mówiąc, że może to doprowadzić do oplakanych skutków.

„Uważaj, uważaj panie polityku, bo jak zaczniesz wiarę i Kościół katolicki, który przecież tworzą ludzie, katolicy tej ziemi, oddzielać od państwa, od społeczeństwa, to możesz sobie na głowę ściągnąć brak pokoju, nieszczęście” – mówił duchowny.

O pokój na Ukrainie

Arcybiskup przypomniał także, że Polacy nie powinni się wstydzić swojego kraju, a raczej trzeba być dumnym z języka, wiary, ziemi oraz tradycji.

Tutaj dla nas Ukraińcy powinni być wzorem do naśladowania każdego dnia broniąc swojej ojczyzny przed rosyjską inwazją.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Petro Poroszenko pojawił się nagle na granicy polsko-ukraińskiej. Wiele osób zastanawia się, co były prezydent Ukrainy tam robił. Służby zareagowały

Jak informował portal „życie.news”: Oświadczenia majątkowe polityków wzbudzają niedowierzanie. Okazuje się jednak, że nie wszyscy zyskali w porównaniu do roku poprzedniego

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Pola Wiśniewska zdobyła się na szczere wyznanie dotyczące ślubu z Michałem Wiśniewskim. "Tata bardzo długo nie mógł w to uwierzyć"

Sprawdź również ten artykuł: Zaczynali od reality show, a później trafili do polskiej polityki. Lista znanych parlamentarzystów i samorządowców, którzy zaczynali w TV jest długa