Od kiedy rządzący obiecali milionom obywateli wypłaty emerytur, dodatkowych świadczeń w postaci trzynastek, czternastek, a także innych pomocowych świadczeń socjalnych, wszyscy uprawnieni i oczekujący na wypłaty pilnie śledzą doniesienia dotyczące terminów i wszelkich formalności, aby nie stracić uprawnień i nie przegapić swojej szansy.

Z wypłat nici? Związkowcy nie odpuszczają swoich postulatów i grożą strajkiem bezterminowym

Tymczasem media podają, że pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą odejść od biurek i obsługiwanych klientów, a co za tym idzie zaniechaniem pracy zablokować wypłaty świadczeń. Jak donosi “Goniec”, w Zakładach Ubezpieczeń Społecznych na terenie całego kraju może dojść przed wakacjami do rozpoczęcia bezterminowego strajku urzędników. Pełniący funkcję przewodniczącego Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa Piotr Szumlewicz podczas rozmowy z mediami ostrzegł, że zaplanowany w całej Polsce bezterminowy strajk pracowników ZUS-u może uderzyć w miliony polskich obywateli.

Wszystko za sprawą niezadowolenia pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z wysokości wynagrodzenia będącej nieadekwatną do nadmiaru pracy. Chodzi również o incydent zwolnienia z pracy Ilony Garczyńskiej, która jako negocjatorka miała według Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, działać niezgodnie z prawem nawołując między innymi do strajku podczas trwania etapu rokowań.

Miała ona również świadczyć nieprawdę, wprowadzając w błąd pracowników i opinią publiczną według słów rzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Pawła Żebrowskiego - Wypowiedzi pani Ilony Garczyńskiej należy ocenić jako mające na celu zastraszenie pracowników i wywołanie niepokoju w Zakładzie. Jako związkowiec wielokrotnie mijała się z prawdą w przekazywanych informacjach na temat warunków pracy w ZUS czy też wynagrodzeń - wyjaśnił rzecznik ZUS. Dodał też, że wypłaty świadczeń są bezpieczne, gdyż do strajku pozostało sporo czasu, a zakład wciąż prowadzi szereg spotkań i dyskusji ze związkowcami na różnych szczeblach.

O tym się mówi: Wciąż nieznane są przyczyny tajemniczej choroby zapalnej wątroby u dzieci. Lekarka opisuje sytuację

Zerknij: Niepokojące wieści o rosnących cenach masła i oleju potwierdzają się. Minister rolnictwa tłumaczy