Niewyjaśnione przypadki zapalenia wątroby u dzieci wciąż niepokoją. Lekarka z jednego z krakowskich szpitali im Żeromskiego dr Lidia Stopyra podczas rozmowy z mediami stwierdziła, że w jej placówce znalazło się w sumie już 9 maleńkich pacjentów z objawami ostrego zapalenia wątroby.

Z czym związana jest choroba?

Jak się okazuje, przyczyny pojawienia się stanów zapalnych, jeszcze nie zostały zdiagnozowane przez lekarzy.

Pani doktor przyznała w rozmowie, że zdarzają się przypadki ostrego przebiegu choroby, a zagraniczne doniesienia dotyczą nawet śmierci - U niektórych dzieci przebieg jest łagodniejszy, inne przechodzą tę chorobę ciężej. Są raporty ze świata, że niektórzy pacjenci nawet umierają z tego powodu, potrzebne są przeszczepy wątroby. U nas na szczęście takich przypadków nie było, choć kilkoro dzieci mierzyło się z ciężkim przebiegiem - tłumaczyła pani doktor. Ogłoszona przez pozarządową organizację pandemia koronawirusa zasiała strach w mieszkańcach niemal każdego zakątka świata.

Dwa lata zajęło polskiemu rządowi wprowadzanie restrykcji, nakazów i zakazów związanych z dyrektywami WHO, które płynęły do każdego kraju w takiej samej formie. Teraz gdy Władimir Putin brutalnie zagłuszył temat pandemii, atakując Ukrainę, temat koronawirusa jednak został w tle rządowych zapisów i rozporządzeń, a na domiar złego, na horyzoncie pojawia się już kolejny powód do medialnego alarmu w postaci coraz sławniejszej małpiej ospy i przypadków tajemniczej choroby zapalnej wątroby u dzieci. Ta ostatnia dziwna sprawa spędza sen z powiek lekarzy i rodziców maluszków, które mogą być narażone na stwierdzenie u nich podobnych objawów.

O tym się mówi: Niepokojące wieści o rosnących cenach masła i oleju potwierdzają się. Minister rolnictwa tłumaczy

Zerknij: Małpia ospa budzi coraz większy niepokój. Nowe doniesienia na temat choroby z pewnością nikogo nie uspokoją

Nie przegap: Siergiej Ławrow może słono zapłacić za swój demonstracyjny gest. Dyplomata został wezwany na dywanik do Putina. O co chodzi