Obecnie w marcu Stany Zjednoczone zakomunikowały, że dwie baterie rakiet Patriot dotrą do Polski, w odzewie na prawdopodobne groźby w stronę USA oraz amerykańskich sprzymierzeńców z NATO.

Mariusz Błaszczak zadziwia publikacją na Twitterze

Polski rząd nie planuje jednakowoż ograniczyć się jedynie do tego i pomimo tego, że obywatele wciąż słyszą o inflacji i kryzysie, planuje spore inwestycje w zaopatrzenie naszej armii.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ogłosił we wtorek rozpoczęcie drugiej fazy programu Wisła, który dotyczy pozyskania systemów obrony powietrznej, w tym przeciwrakietowej, średniego zasięgu.

Ruszamy z drugą fazą programu obrony powietrznej Wisła. Podpisałem zapytanie ofertowe - Letter of Request dotyczący pozyskania 6 baterii systemu Patriot wraz z radarami dookólnymi, wyrzutniami i zapasem pocisków. Chronimy polskie niebo! - czytamy na twitterowym profilu Mariusza Błaszczaka. Sprzęty militarne mające służyć polskim siłom zbrojnym są ponoć paralelne z nowym, projektowanym dla amerykańskich sił zbrojnych lądowych systemem dowodzenia polem walki IBCS stworzonym przez firmę Northrop Grumman.

Wszystko przypuszczalnie wywołane jest losem Ukrainy, na którym kraje zachodnie mogą sporo zarobić, o ile sytuacja potrwa jak najdłużej.

O tym się mówi: Kamil z ostatniego sezonu "Ślub od pierwszego wejrzenia" w ogniu krytyki. Opublikował oświadczenie na temat rozstania

Zerknij: Marzena Kipiel-Sztuka przyznała, że jest pod stałą kontrolą specjalisty. Co dolega aktorce