Jak przypomina portal "O2", emeryci i renciści otrzymali już w tym roku dodatkową 13. emeryturę. To jeszcze nie wszystko. Ze względu na szalejącą drożyznę, rząd zdecydował się wypłacić seniorom także czternastkę. Pieniądze mają trafić do seniorów już w sierpniu. Wielu ekpertów wskazuje, że przy tak dużej inflacji, seniorom potrzebny byłby kolejny zastrzyk gotówki w postaci drugiej waloryzacji, albo 15. emerytury. Czy jest szansa na kolejne ekstra pieniądze?

Czternastka tylko w 2022 roku?

Wiceszefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Barbara Socha, była gościem programu "Pieniądze to nie wszystko". Jednym z tematów, jakie został poruszony w trakcie rozmowy, była czternastka, która zasili konto seniorów już latem. Socha została zapytana, czy dodatek będzie miał charakter cykliczny, czy nie należy spodziewać się jego wypłaty w kolejnych latach.

Zdaniem wiceminister trudno przewidzieć, jak sytuacja rozwinie się w przyszłości i czy będzie konieczne utrzymanie czternastki. Barbara Socha zapewniła tylko, że rząd zawsze będzie robił wszystko, aby zapewnić seniorom finansowe wsparcie.

Barbara Socha/Youtube @TV Republika
Barbara Socha/Youtube @TV Republika
Barbara Socha/Youtube @TV Republika

Dodatkowa waloryzacja lub 15. emerytura

W ostatnich miesiącach mamy do czynienia z wysoką inflacją. Tylko w kwietniu 2022 roku jej wskaźnik przekroczył 12 proc., co szczególnie mocno odczuwają seniorzy, którzy i bez wszechobecnej drożyzny ledwie wiązali koniec z końcem. Stąd pojawił się pomysł drugiej w tym roku inflacji lub wypłaty 15. świadczenia.

Zapytana o to Barbara Socha przyznała, że zapewne premier Mateusz Morawiecki, jak i szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej rozważają różne możliwości. Zapewniła, że jeśli rząd zdecyduje się na wprowadzenie, któregoś z rozwiązań, przekaże to opinii publicznej.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Myślicie, że rząd zdecyduje się wesprzeć seniorów dodatkowym 15. świadczeniem?

To też może cię zainteresować: Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia. Udało mu się pokonać swojego największego rywala Donalda Tuska

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Joanna Koroniewska kusi fanów lateksowymi kozakami. Aktorka zapowiedziała tajemniczy projekt

O tym się mówi: Tomasz Lis odważył się na mocne wyznanie. Na łamach „Newsweeka” padły zaskakujące słowa. Dziennikarz wyszedł z odważną tezą. Dla wielu to duży wstrząs