Jak podaje portal "Super Express", Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia. W najnowszym sondażu zaufania do polityków prezes Prawa i Sprawiedliwości zanatował jeden z najlpeszych wyników w tego rodzaju badaniach i pokonał Donalda Tuska.

Sondaż zaufana do polityków

Choć w najbliższych miesiącach nie spodziewamy się wyborów politycznych, wielu polityków stara się przekonać do siebie i swojego programu wyborców, budując poparcie na przyszłość. Systematycznie prowadzone są również sondaże dotyczące poparcia dla poszczególnych partii i zaufania do polityków.

Ostatnie badanie wskazało, że politykiem, który cieszy się największym zaufaniem jest ponownie prezydent Andrzej Duda, który poprawił swój wynik względem poprzedniego sondażu o 4,1 pkt procentwe. Głowę państwa popiera 46,2 procent ankietowanych. Obserwatorzy wskazują, że ten wynik zawdzięcza swojemu zaangażowaniu w pomocy na rzecz Ukrainie.

Andrzej Duda/Youtube @Andrzej Duda
Andrzej Duda/Youtube @Andrzej Duda
Andrzej Duda/Youtube @Andrzej Duda

Na dwóch kolejnych lokatach uplasowali się urzędujący premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Szef rządu może liczyć na zaufanie 42,9 proc. respondentów (to wzrost o 4,3 pkt proc.), a prezydent Warszawy na 42,5 proc. (spadek o 0,6 pkt proc.).

Jarosław Kaczyński zyskuje zaufanie

Na czwartym miejscu znalazł się lider PiS, który przeskoczył aż o 3 miejsca względem poprzedniego rankingu. Jarosław Kaczyński może liczyć na zaufanie 33,8 proc. ankietowanych. Tym samym wyprzedził Donalda Tuska, który z wynikiem 33,3 proc. zajmuje 6. miejsce.

Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny

Pomiędzy liderem PO a szefem PiS znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz. Z czwartego na siódme miejsce spadł Szymon Hołownia, który może liczyć obecnie na poparcie rzędu 30,7 proc.

Spodziewaliście się takiego wyniku?

To też może cię zainteresować: Tomasz Lis odważył się na mocne wyznanie. Na łamach „Newsweeka” padły zaskakujące słowa. Dziennikarz wyszedł z odważną tezą. Dla wielu to duży wstrząs

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kasia Cichopek pokazała nowe zdjęcie. Internauci oburzeni. O co poszło

O tym się mówi: Wiadomo, czy seniorzy zyskają szansę na dostęp do kolejnego świadczenia. W tym roku dostali już trzynastkę i czternastkę. Głos zabrała wiceminister