Jak przypomina portal "Super Express", Tomasz Lis chętnie zabiera głos w sprawie bieżących wydarzeń społeczno-politycznych. Nie jest tajemnicą, że dziennikarz często krytykuje nie tylko obecnie rządzących, ale także instytucje kościoła. Dlatego wiele osób zastanawiało się, czy Lis jest osobą wierzącą, czy ateistą? Dziennikarz zdecydował się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Tomasz Lis krytyk i komentator

Tomasz Lis od lat nie tylko bacznie śledzi wydarzenia polityczne i chętnie je komentuje. Nie jest tajemnicą, że dziennikarz nie szczególnie dobrze ocenia obecny obóz władzy. Komentuje jednak nie tylko wystąpienia rządzących, ale także polityków opozycji.

Donald Tusk/YouTube @Tomasz Lis.
Donald Tusk/YouTube @Tomasz Lis.
Donald Tusk/YouTube @Tomasz Lis.

Ostatnio Tomasz Lis odniósł się do zapowiedzi Donalda Tuska, który mówił o konieczności dokonania stanowczego rozdziału państwa od kościoła, nazywając ojca Rydzyka "aparatczykiem władzy" i wskazując, że wśród hierarchów kościelnych wielu otwarcie sprzyja obozowi władzy.

Okazuje się, że w tej kwestii zdanie Tomasza Lisa jest zbieżne z tym, wypowiedzianym przez Donalda Tuska. Dziennikarz przy okazji rozwiał wszelkie wątpliwości w odniesieniu do swojej wiary.

"Jako katolik kategorycznie domagam się rozdziału Kościoła od państwa. Tak deklerykalizacji państwa, nie dechrystianizacji Polski" - napisał w mediach społecznościowych Tomasz Lis.

Jedną z osób, która odniosła się do wpisu Tomasza Lisa był poseł Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro. "Polska na krzyżu jest zbudowana. Pan oczekuje niemożliwego" - napisał Mariusz Gosek.

Co sądzicie o wpisie Tomasza Lisa?

To też może cię zainteresować: Niecodzienne słowa niemieckich polityków. Takiej reakcji chyba nikt się nie spodziewał. Głośno mówi się o Polsce

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Beata Szydło przeżyła trudne momenty w politycznej karierze. W pewnym momencie została publicznie nazwana „bezduszną kobietą”. Wywołała wielkie emocje

O tym się mówi: Marcin Hakiel pochwalił się w sieci najnowszym zdjęciem. Fani zastanawiają się, czy udało mu się uporać już z rozstaniem z Katarzyną Cichopek